REKLAMA
REKLAMA

Co burmistrz Sanoka sądzi o ledowej iluminacji dworca? (WYWIAD)

SANOK / PODKARPACIE. Podczas swojego sprawozdania (28 lutego) burmistrz Sanoka poruszył temat dworca mulimodalnego. Przesuwane są kolejne terminy ostatecznego oddania inwestycji. Ten najbardziej aktualny zakłada, ze obiekt będzie gotowy 10-15 marca. Zapraszamy na krótki wywiad z Tomaszem Matuszewskim.

eSanok.pl: Jak Pan ocenia zasadność realizacji tej inwestycji?

Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka

Tomasz Matuszewski: Powstał nowoczesny dworzec zapewniający komfort podróżnym. Zostaną tam zlokalizowane odjazdy do wszystkich miejscowości, a takie miejsce w Sanoku jest potrzebne. Będzie możliwy dojazd bezpośrednio do dworca autobusami komunikacji miejskiej oraz taksówkami, nastąpi połączenie obsługi pasażerskiej autobusowej z kolejową poprzez wydzieloną, chroniącą od niekorzystnych warunków atmosferycznych kładkę. Do Sanoka przyjeżdża wielu turystów, na dworcu powinna się znajdować pełna informacja komunikacyjna oraz informacja turystyczna, tak aby wysiadający mogli zaplanować swój pobyt w naszym mieście.

eSanok.pl: Jeśli miałby Pan wpływ na decyzje w zakresie realizacji tej inwestycji, jaki projekt chciałby Pan zrealizować?

Tomasz Matuszewski: Od czasu zlikwidowania dworca autobusów podmiejskich, nazywanego przez sanoczan „Okęciem”, w miejscu obecnej galerii handlowej, miasto borykało się z dużymi problemami, związanymi z zapewnieniem wystarczającego miejsca na przystankach komunikacji miejskiej. Rozproszenie przystanków odjazdowych w różnych punktach w mieście jest uciążliwe dla mieszkańców. Lokalizacja nowego dworca autobusowego w miejscu istniejącego dworca PKS, który praktycznie już nie funkcjonował i pod względem architektonicznym był mało atrakcyjnym obiektem, z pewnością jest rozsądną decyzją.

eSanok.pl: W ostatnich dniach szerokim echem odbiła się publikacja pierwszych zdjęć z testów świetlnej iluminacji dworca. Wywołuje ona skrajne opinie. Jakie zdanie na temat ledowych łamaczy światła ma burmistrz? Czy będą dokonywane jakiekolwiek zmiany w tym zakresie?

Tomasz Matuszewski: Wykonanie systemu oświetlenia ledowego elewacji budynku jest przyjętą przez projektanta wizją. Wielobarwny system ledowy pozwala osiągnąć ogromne możliwości w kształtowaniu efektów wizualnych obiektu, co nie znaczy, że prezentowanie tych możliwości będzie odbywać się cały czas. Z pewnością doprowadzimy do ustalenia jednej spójnej kolorystyki, która podkreśli obecność budynku w tym miejscu, tak aby stał się on stałym rozpoznawalnym elementem miasta. Co nie wyklucza, w sytuacjach okolicznościowych, wprowadzenia pewnych modyfikacji barwnych, adekwatnych do pewnych sytuacji.

eSanok.pl: Kto będzie administrował dworcem?

Tomasz Matuszewski: Nie ma jeszcze rozstrzygnięcia sposobu administrowania, brane są pod uwagę dwie możliwości: zlecenie administrowania podmiotowi zewnętrznemu lub przekazanie tej usługi spółce miejskiej.

eSanok: Dziękujemy za rozmowę.

Tomasz Matuszewski: Dziękuję.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

TOMASZ MATUSZEWSKI: Chciałbym, aby był to czas dobrych decyzji (WYWIAD VIDEO)

Oświetlenie ledowe na dworcu. Jak się Wam podoba? (FILM, ZDJĘCIA)

Prace wykończeniowe na nowym dworcu (AKTUALNE ZDJĘCIA, VIDEO)

02-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)