REKLAMA
REKLAMA

DZISIAJ: Fundacja Czas Nadziei zaprasza na Wielki Piknik Rodzinny na sanockim skansenie (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Fundacja Czas Nadziei zaprasza na 7. Wielki Piknik Rodzinny, który odbędzie się 9 czerwca 2019 roku na Skansenie w Sanoku.

Piknik jest największą imprezą charytatywną Fundacji Czas Nadziei. Jest organizowany od sześciu lat w drugą niedzielę czerwca. Impreza wpisała się już na stałe w kalendarz imprez miasta i cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Sanoka i okolicznych miejscowości, frekwencja sięga nawet pięciu tysięcy uczestników. Program pikniku przewiduje szereg atrakcji dla dzieci w każdym wieku oraz dla dorosłych: występy przedszkolaków, koncerty, animacje, konkurencje sportowe, kiermasze rękodzieła oraz swojskiego jadła, często odbywają się też imprezy towarzyszące, podczas których prowadzona jest zbiórka do puszek. Każdy piknik ma temat przewodni związany z propagowaniem zdrowego trybu życia lub profilaktyką chorób. Stałym elementem jest punkt rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Piknik jest także miejscem promocji rodzin zastępczych w ramach programu „Stwórz dziecku szczęśliwy dom” realizowanego przez PCPR w Sanoku. Od trzech lat w ramach pikniku organizowane jest Serduszko Nadziei, dzięki któremu Fundacja uzyskuje dodatkowe środki finansowe dla podopiecznych.

A jakie atrakcje czekają na nas podczas tegorocznej edycji? Na scenie wystąpi fenomenalna grupa młodych polskich muzycznych talentów 4Dreamers. Pozytywny przekaz i wpadające w ucho piosenki w połączeniu z niezwykłą popularnością grupy na YouTube z pewnością wpłynie na duże zainteresowanie koncertem wśród dzieci i młodzieży. Dla najmłodszych scena zabrzmi najpopularniejszymi piosenkami znanymi nie tylko z Internetu ale także z kanałów TV dla dzieci w wykonaniu Centrum Uśmiechu („Mucha w samolocie”, „A dlaczego Gruszka”, „Olimpiada w Jarzynowie” itp.). Całą imprezę poprowadzi „Inspektor Ogórek” tryskający mnóstwem energii i radości. Wśród muzycznych doznań nie zabraknie dobrego rocka za sprawą zespołu Yellow Horse.

Wśród wielu atrakcji dla najmłodszych (i nie tylko) takich jak dmuchańce, ściana wspinaczkowa i park linowy na okolicznych drzewach, na placu będzie dostępny mobilny Pokój Zagadek.

Ramowy program:

14.00 START
– Występy przedszkolaków i Zumba dla dzieci
16.00 Centrum Uśmiechu
17.30 4Dreamers
19.00 Yellow Horse
Rejestracja Dawców Szpiku 14.00 – 19.00

Dochód z wszelkiej sprzedaży i datki do puszek przy atrakcjach – przeznaczone są na pomoc podopiecznym sanockiej Fundacji.

Fundacja Czas Nadziei powstała sześć lat temu z potrzeby niesienia pomocy chorym dzieciom i ich rodzinom. Czas pokazał, że również dorośli zwracają się z prośbą o objęcie opieką. Podopieczni potrzebują różnego rodzaju wsparcia, nie tylko finansowego, ale często też organizacyjnego. W zarządzie Fundacji pracują trzy osoby, natomiast przy organizacji wszystkich działań wolontariusze z sanockich szkół oraz wiele innych osób. Wszyscy wykonują swoją pracę nieodpłatnie. Fundacja organizuje zbiórki pieniędzy, akcje charytatywne, imprezy rodzinne, nawiązuje współpracę z wieloma instytucjami i firmami w celu pozyskania środków na finansowanie leczenia i innych pilnych potrzeb naszych podopiecznych. W chwili obecnej pod opieką Fundacji jest ponad trzydzieści rodzin, większość z nich stale korzysta ze gromadzonych środków zgromadzonych na indywidualnych subkontach.

materiały nadesłane


A TAK BYŁO W UBIEGŁYCH LATACH:

2013

2014

2015

2018

 

09-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)