REKLAMA
REKLAMA

DZISIAJ: Fundacja Czas Nadziei zaprasza na Wielki Piknik Rodzinny na sanockim skansenie (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Fundacja Czas Nadziei zaprasza na 7. Wielki Piknik Rodzinny, który odbędzie się 9 czerwca 2019 roku na Skansenie w Sanoku.

Piknik jest największą imprezą charytatywną Fundacji Czas Nadziei. Jest organizowany od sześciu lat w drugą niedzielę czerwca. Impreza wpisała się już na stałe w kalendarz imprez miasta i cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Sanoka i okolicznych miejscowości, frekwencja sięga nawet pięciu tysięcy uczestników. Program pikniku przewiduje szereg atrakcji dla dzieci w każdym wieku oraz dla dorosłych: występy przedszkolaków, koncerty, animacje, konkurencje sportowe, kiermasze rękodzieła oraz swojskiego jadła, często odbywają się też imprezy towarzyszące, podczas których prowadzona jest zbiórka do puszek. Każdy piknik ma temat przewodni związany z propagowaniem zdrowego trybu życia lub profilaktyką chorób. Stałym elementem jest punkt rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Piknik jest także miejscem promocji rodzin zastępczych w ramach programu „Stwórz dziecku szczęśliwy dom” realizowanego przez PCPR w Sanoku. Od trzech lat w ramach pikniku organizowane jest Serduszko Nadziei, dzięki któremu Fundacja uzyskuje dodatkowe środki finansowe dla podopiecznych.

A jakie atrakcje czekają na nas podczas tegorocznej edycji? Na scenie wystąpi fenomenalna grupa młodych polskich muzycznych talentów 4Dreamers. Pozytywny przekaz i wpadające w ucho piosenki w połączeniu z niezwykłą popularnością grupy na YouTube z pewnością wpłynie na duże zainteresowanie koncertem wśród dzieci i młodzieży. Dla najmłodszych scena zabrzmi najpopularniejszymi piosenkami znanymi nie tylko z Internetu ale także z kanałów TV dla dzieci w wykonaniu Centrum Uśmiechu („Mucha w samolocie”, „A dlaczego Gruszka”, „Olimpiada w Jarzynowie” itp.). Całą imprezę poprowadzi „Inspektor Ogórek” tryskający mnóstwem energii i radości. Wśród muzycznych doznań nie zabraknie dobrego rocka za sprawą zespołu Yellow Horse.

Wśród wielu atrakcji dla najmłodszych (i nie tylko) takich jak dmuchańce, ściana wspinaczkowa i park linowy na okolicznych drzewach, na placu będzie dostępny mobilny Pokój Zagadek.

Ramowy program:

14.00 START
– Występy przedszkolaków i Zumba dla dzieci
16.00 Centrum Uśmiechu
17.30 4Dreamers
19.00 Yellow Horse
Rejestracja Dawców Szpiku 14.00 – 19.00

Dochód z wszelkiej sprzedaży i datki do puszek przy atrakcjach – przeznaczone są na pomoc podopiecznym sanockiej Fundacji.

Fundacja Czas Nadziei powstała sześć lat temu z potrzeby niesienia pomocy chorym dzieciom i ich rodzinom. Czas pokazał, że również dorośli zwracają się z prośbą o objęcie opieką. Podopieczni potrzebują różnego rodzaju wsparcia, nie tylko finansowego, ale często też organizacyjnego. W zarządzie Fundacji pracują trzy osoby, natomiast przy organizacji wszystkich działań wolontariusze z sanockich szkół oraz wiele innych osób. Wszyscy wykonują swoją pracę nieodpłatnie. Fundacja organizuje zbiórki pieniędzy, akcje charytatywne, imprezy rodzinne, nawiązuje współpracę z wieloma instytucjami i firmami w celu pozyskania środków na finansowanie leczenia i innych pilnych potrzeb naszych podopiecznych. W chwili obecnej pod opieką Fundacji jest ponad trzydzieści rodzin, większość z nich stale korzysta ze gromadzonych środków zgromadzonych na indywidualnych subkontach.

materiały nadesłane


A TAK BYŁO W UBIEGŁYCH LATACH:

2013

2014

2015

2018

 

09-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)