REKLAMA
REKLAMA

SANOK: „Wydobyci z niepamięci bohaterscy, choć Wyklęci…”. Pamięci żołnierzy niezłomnych (VIDEO, FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Dzień 1 marca jest Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Sanockie uroczystości rozpoczęły się o 17.00 pod tablicą upamiętniającą płk. Łukasza Cieplińskiego. Był również patriotyczny koncert zespołu SOUL oraz uroczystości na sanockim Rynku.

 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to polskie święto państwowe, obchodzone 1 marca. Zostało poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Warto przypomnieć, że Ustawę o Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych 3 lutego 2011 r. podpisał ówczesny prezydent Bronisław Komorowski. Jak podają przepisy, święto zostało ustanowione w hołdzie bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

W sanockich uroczystościach wzięli udział przedstawiciele wszystkich szczebli samorządu, służb mundurowych, organizacji, a także mieszkańcy miasta. Obchody 1 marca uświetnił koncert zespołu SOUL.

01-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)