REKLAMA
REKLAMA

SANOK: „Wydobyci z niepamięci bohaterscy, choć Wyklęci…”. Pamięci żołnierzy niezłomnych (VIDEO, FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Dzień 1 marca jest Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Sanockie uroczystości rozpoczęły się o 17.00 pod tablicą upamiętniającą płk. Łukasza Cieplińskiego. Był również patriotyczny koncert zespołu SOUL oraz uroczystości na sanockim Rynku.

 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to polskie święto państwowe, obchodzone 1 marca. Zostało poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Warto przypomnieć, że Ustawę o Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych 3 lutego 2011 r. podpisał ówczesny prezydent Bronisław Komorowski. Jak podają przepisy, święto zostało ustanowione w hołdzie bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

W sanockich uroczystościach wzięli udział przedstawiciele wszystkich szczebli samorządu, służb mundurowych, organizacji, a także mieszkańcy miasta. Obchody 1 marca uświetnił koncert zespołu SOUL.

01-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)