REKLAMA
REKLAMA

Słowackie doświadczenia sportowe najmłodszych Orzełków Bażanówka

BAŻANÓWKA / PODKARPACIE. Zawodnicy Orzełeka Bażanówka (5 osób) i zaprzyjaźnieni zawodnicy Barcelonki Pakoszówka (3 chłopców i dziewczyna) oraz jeden zawodnik AktivPro oddział Zarszyn zdobyli cenne doświadczenie biorąc udział w turnieju w Bardejovie.

DRUŻYNA ORZEŁKA BAŻANÓWKA (rocznik 2010) ZDOBYWA SERCA SŁOWAKÓW

Organizatorzy bez losowania stworzyli grupy i młodym zawodnikom z Polski przyszło mierzyć się w grupie bardzo mocnej z Partizanem Bardejov (zwycięzca turnieju), Slavoj Trebisov (4 miejsce w turnieju), FC Kosice i CFT Academy (grupa mieszana chłopcy i dziewczyny).

Na początek miły akcent, przed turniejem i po jego zakończeniu z głośników leciała polska muzyka, sami do końca nie wiemy, czy spiker był fanem Disco Polo czy organizatorzy w ten sposób chcieli uhonorować nasz występ – mówi Konrad Bury, Koordynator Orzełka Bażanówka.

Mecz pomiędzy Partizanem Bardejov (zwycięzca turnieju), a drużyną Orzełka został wybrany najlepszym meczem całego turnieju. Drużyna jako jedyna odebrała punkty gospodarzom.

Zespół z Bażanówki ostatecznie zajął 6 miejsce w stawce 10 zespołów.

– Patrząc na to, że kluby takie jak Partizan, Slavoj, z którymi się mierzyliśmy są klubami zawodowymi (II liga) jesteśmy dumni z gry naszych zawodników, bo nie było widać różnicy w wyszkoleniu technicznym, a o końcowych wynikach decydowały indywidualne błędy, czy brak szczęścia w ataku… – podsumowuje Bury.

Wyniki:
Slavoj Trebisov 1-0 Orzełek
FC Kosice 0 – 1 Orzełek
Partizan Bardejov 0-0 Orzełek
CFT Academy 0-1 Orzełek
W grupie zajmujemy 3 miejsce zdobywając 7 punktów, przed nami drużyny Slavoj Trebisov 9 pkt oraz Partizan Bardejov 10 pkt.
Gra o 5 miejsce:
Partizan Bardejov II 3-2 Orzełek

Po turnieju dzieci, rodzice i trenerzy udali się na wspólny obiad do jednej z przepięknych, napełnionych klimatem restauracji.

 

Konrad Bury
Koordynator Orzełka Bażanówka

 

26-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)