REKLAMA
REKLAMA

SLU: Iwoniczanka i Niedźwiedzie bliżej finału. Zwycięstwo PASS*. Mecze oceniają zawodnicy

SANOK / PODKARPACIE. Za nami pierwsze emocje związane z najważniejszą fazą sezonu. Krok w stronę wielkiego finału postawiły Iwoniczanka Wilki II Sanok oraz Interq Sanockie Niedźwiedzie. W grupie zespołów rywalizujących o miejsca 5-7, zwycięstwo nad Forest odniósł PASS*. Spotkania oceniają zawodnicy. Zapraszamy do lektury.

Patronem medialnym Sanockiej Ligi Unihokeja jest portal:

Miejsca 5-7

PASS* – Forest 10:1 (6:0)

1:0 Jakub Sołowski – Tomasz Rudy
2:0 Tomasz Rudy – Jakub Sołowski
3:0 Krzysztof Sośnicki
4:0 Marcin Żebrak – Sebastian Wolfram
5:0 Sebastian Wolfram – Tomasz Rudy
6:0 Andrzej Dębicki
7:0 Marcin Szczudlik – Jakub Sołowski
7:1 Damian Hydzik
8:1 Jakub Sołowski
9:1 Marcin Szczudlik
10:1 Jakub Sołowski – Andrzej Dębicki

Strzały: 23:6

Tomasz Rudy (PASS*) – Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, była to pewna wygrana oraz dobra gra całej drużyny, która przełożyła się na zdobycie 10 bramek. Praktycznie wszystko nam wchodziło. Po takim meczu ze spokojem podejdziemy do kolejnych spotkań. Mocno wierzymy w kolejne wygrane oraz jesteśmy zdeterminowani, aby zdobyć 5 miejsce.

Karol Bil (FOREST) – PASS* tym meczem udowodnił jak silną jest drużyną, ale również pokazał jak skutecznie potrafi wykorzystać błędy rywali. Popełniliśmy w tym meczu mnóstwo błędów. Nasza drużyna po tak słabym meczu, na pewno będzie musiała wyciągnąć wnioski i spróbować powalczyć w następnym spotkaniu.

Półfinał

AZS PWSZ Sanok – Iwoniczanka Wilki II Sanok 5:6 k. (2:3)

0:1 Rafał Zajdel – Jakub Sujkowski
1:1 Kamil Ziemba
1:2 Piotr Sokołowski
1:3 Jakub Sujkowski – Dominik Januszczak
2:3 Tomasz Wolanin
2:4 Dominik Januszczak – Jakub Sujkowski
3:4 Kamil Ziemba
3:5 Rafał Zajdel
4:5 Damian Ginda
5:5 Michał Kobylarski – Arkadiusz Mielniczek

Dogrywka: 0:0

Strzały: 16:14

Karne:

0:0 Piotr Sokołowski (Iwoniczanka)
1:0 Michał Kobylarski (PWSZ)
1:1 Dominik Januszczak (Iwoniczanka)
2:1 Damian Ginda (PWSZ)
2:2 Jakub Sujkowski (Iwoniczanka)
2:2 Tomasz Wolanin (PWSZ)
2:3 Dominik Januszczak (Iwoniczanka)
3:3 Michał Kobylarski (PWSZ)
3:4 Jakub Sujkowski (Iwoniczanka)
3:4 Damian Ginda (PWSZ)

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1:0 dla Iwoniczanki Wilki II Sanok.

Piotr Sokołowski (Iwoniczanka) – Mecz półfinałowy z drużyną PWSZ był bardzo wyrównany, przez kilka momentów kontrolowaliśmy grę i trzymaliśmy dwubramkowe prowadzenie, jednak determinacja studentów pozwoliła im odrobić straty. W dogrywce obie drużyny miały okazję do zdobycia „złotej” bramki, jednak dopiero w rzutach karnych udało nam się odnieść zwycięstwo. Drużyna PWSZ to bardzo trudny i wymagający przeciwnik, jest jednym z faworytów do wygrania ligi dlatego rewanż będzie dla nas bardzo ciężki i musimy zagrać na 100% możliwości, żeby osiągnąć dobry wynik.

Kamil Ziemba (PWSZ) – Zgodnie z przewidywaniami mecz był bardzo wyrównany oraz stał na wysokim poziomie. Niestety nie układał się po naszej myśli, szczególnie pierwsza połowa była w naszym wykonaniu słaba. Świadczyć o tym może mała ilość strzałów na bramkę, bez których ciężko o korzystny wynik. W obronie popełniamy proste błędy, które doprowadzają do utraty bramek. Druga połowa przebiegła w dość dobrym tempie gry, na pewno była ona dużo lepsza w naszym wykonaniu. Obie drużyny mają dużo sytuacji bramkowych. Przez większość meczu musieliśmy gonić wynik, na szczęście udało nam się doprowadzić do wyrównania. W dogrywce mieliśmy więcej sił, dzięki czemu przeważaliśmy. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy zakończyć ten mecz w dogrywce. W rzutach karnych zawodnicy drużyny Wilków wykazali się większym spokojem oraz doświadczeniem, dzięki czemu mogli się cieszyć z wygranej.

Półfinał

Interq Sanockie Niedźwiedzie – Meblues Floorball Legends 8:4 (4:3)

1:0 Hubert Popiel – Maciej Brukwicki
1:1 Dariusz Dorotniak – Marcin Dulęba
1:2 Patryk Chmura – Bartek Hućko
2:2 Maciej Bielec – Luis Miccoli
3:2 Luis Miccoli
3:3 Krzysztof Kamiński – Marcin Dulęba
4:3 Maciej Brukwicki – Hubert Popiel
5:3 Michał Ambicki – Michał Janik
6:3 Hubert Popiel
7:3 Michał Ambicki – Maciej Brukwicki
7:4 Marcin Dulęba – Dariusz Dorotniak
8:4 Hubert Popiel

Strzały: 19:14

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1:0 dla Interq Sanockie Niedźwiedzie.

Maciej Bielec (InterQ) – Mecz z Meblues Floorball Legends nie należał dla nas do łatwych. Spotkaliśmy się z nimi już trzeci raz i zamiast kontrolować spotkanie, kolejny raz musieliśmy gonić wynik. W pierwszej połowie nie mogliśmy odskoczyć na dwie, trzy bramki. W drugiej odsłonie zagraliśmy już trochę lepiej, wykorzystując więcej sytuacji, co pozwoliło nam wyjść na kilkubramkową przewagę, której nie oddaliśmy do samego końca. MFL ustawione w formacji defensywnej czekało na dogodną sytuację. Dzięki temu wykorzystali parę z licznych kontr, jednak z biegiem czasu wyeliminowaliśmy nasze błędy w obronie i jak już wcześniej dodałem, wyszliśmy na prowadzenie pieczętując pierwszą wygraną w półfinale play-off SLU.

Paweł Kurkarewicz (MFL) – Wygrywa ten, kto popełnia mniej błędów w obronie. W tym meczu tracimy bramki po błędach indywidualnych. Na tym etapie rozgrywek, taki zespół jak InterQ, który co roku walczy o medale, wykorzystuje to bezlitośnie. W dalszej części gry otwieramy się i staramy zdobyć kontaktowe bramki, jednak bezskutecznie. W rewanżu na pewno powalczymy o korzystny wynik.

Opisy przygotował: Paweł Kurkarewicz.

W najbliższy poniedziałek 8 kwietnia kolejna seria gier.

17:00
BESCO – PASS*

18:00
Iwoniczanka Wilki II Sanok – AZS PWSZ Sanok

19:00
Meblues Floorball Legends – Interq Sanockie Niedźwiedzie

Spotkania odbędą się w hali Centrum Sportowo-Dydaktycznego PWSZ w Sanoku

foto: Tomasz Sowa / archiwum

04-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij