REKLAMA
REKLAMA

SOBOTA: Finały Sanockiej Ligi Siatkówki w Arenie. Emocje gwarantowane!

SANOK / PODKARPACIE. Czas na ostateczne rozstrzygnięcia w reaktywowanej Sanockiej Lidze Siatkówki. W Arenie Sanok dojdzie do rywalizacji czterech najlepszych ekip całego sezonu. W tym gronie znalazły się drużyny: TSV Sanok, Belfry, Mansard i Vivio Brzozów. Emocje gwarantowane!

Patronem medialnym Sanockiej Ligi Siatkówki jest portal Esanok.pl

To już ostatni akcent reaktywowanej w ubiegłym roku Sanockiej Ligi Siatkówki. ZOBACZ: Po 10 latach do miasta wraca Sanocka Liga Siatkówki! W Arenie Sanok rywalizować będą cztery najlepsze ekipy, który najpierw uplasowały się najwyżej po sezonie zasadniczym, a później, po mniej lub bardziej zaciętych bojach, uporały się z rywalami w ćwierćfinałowych bataliach.

W finałach zobaczymy zwycięzcę sezonu zasadniczego, a więc młodzież TSV Sanok. Drużyna ta wygrała dwa mecze ćwierćfinałowe z ambitnym zespołem LeSan. Trzeba powiedzieć, że jak na ósmą ekipę z tabeli, LeSan zaprezentował się więcej niż dobrze. TSV nie pozwoliło jednak wydrzeć sobie przepustki do turnieju finałowego. Drużyna prowadzona przez Macieja Wiśniowskiego jest głównym faworytem do sięgnięcia po zwycięstwo w lidze.

Wiceliderem po pierwszej rundzie rozgrywek była brzozowska drużyna Vivio złożona z zawodników, którzy jeszcze nie tak dawno grywali na parkietach III, a nawet II ligi. Zespół posiada dużą siłę rażenia i z pewnością będzie trudnym do pokonania przeciwnikiem. Vivio w ćwierćfinale pauzowało, bo z rywalizacji wycofał się zespół z Izdebek. Nie zdecydowano się na zastąpienie tej ekipy, mimo, że w SLS startowało aż 12 ekip. Czy przerwa pomoże brzozowianom? Zobaczymy. Sami siatkarze z pewnością woleliby grać i być w rytmie meczowym.

Na 3. pozycji sezon zasadniczy zakończył Belfer Team. Drużyna może się pochwalić mocnym składem, z zawodnikami i zawodniczką, którzy z niejednego siatkarskiego pieca chleb jedli. W ćwierćfinale Belfer wygrał w dwóch meczach bez straty seta z AZSem PWSZ Sanok. Szczególnie dobrą formę drużyna grająca w czerwonych strojach zaprezentowała w meczu nr 2. Czy to prognostyk optymalnej formy przygotowanej na finały? Przekonamy się już w sobotę.

Najtrudniejszą i najbardziej emocjonującą przeprawę w ćwierćfinale mieli siatkarze Mansardu. Wielokrotny zwycięzca sanockiej ligi, zajmując dopiero 4. miejsce, musiał konfrontować się z sąsiadem z tabeli, którym był GOK Later Rymanów. Na parkiecie trwała walka na całego. Nieprawdopodobnie wręcz zmotywowany zespół gości stawiał twarde warunki. Nie brakowało efektownych akcji, ale i spięć pod siatką. Podrażnieni siatkarze Mansardu pokazali jednak młodszym kolegom miejsce w siatkarskim szeregu, wygrali cztery sety i zameldowali się w półfinale.

PARY PÓŁFINAŁOWE:

TSV Sanok – Mansard 10:00

Vivio Brzozów – Belfry 10:00

(Mecze półfinałowe oraz finałowe będą rozgrywane do trzech wygranych setów)

źródło: TSV Sanok

21-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)