REKLAMA
REKLAMA

„Stówa” na zgodę? Ukrainiec usłyszał zarzut łapownictwa

GRANICA / PODKARPACIE. Obywatel Ukrainy próbujący wywieźć na Ukrainę silnik ze skradzionego w Hiszpanii pojazdu, usiłował wręczyć funkcjonariuszowi SG korzyść majątkową. Ostatecznie silnik zatrzymano, a cudzoziemiec usłyszał zarzut łapownictwa.


Zdarzenie odnotowano w miniony weekend w trakcie kontroli pojazdów wyjeżdżających z Polski na Ukrainę przez przejście graniczne w Medyce.

Do kontroli granicznej podjechał ford na ukraińskich numerach rejestracyjnych, w którym podróżowało dwóch obywateli tego kraju. Mężczyźni przewozili silnik samochodowy, który miał zeszlifowane numery identyfikacyjne.

Strażnicy graniczni szybko ustalili, że element pochodzi z pojazdu marki Mazda skradzionego na terytorium Hiszpanii w listopadzie 2018 roku.

Pasażer, 31-letni Ukrainiec świadomy sytuacji chcąc zniechęcić funkcjonariuszy do podejmowania czynności służbowych, usiłował wręczyć mundurowym korzyść majątkową w postaci banknotu 100 złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Usłyszał zarzut łapownictwa i został przesłuchany w charakterze podejrzanego.

Z kolei silnik został zabezpieczony przez funkcjonariusze SG którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

BiOSG

05-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)