REKLAMA
REKLAMA

„Stówa” na zgodę? Ukrainiec usłyszał zarzut łapownictwa

GRANICA / PODKARPACIE. Obywatel Ukrainy próbujący wywieźć na Ukrainę silnik ze skradzionego w Hiszpanii pojazdu, usiłował wręczyć funkcjonariuszowi SG korzyść majątkową. Ostatecznie silnik zatrzymano, a cudzoziemiec usłyszał zarzut łapownictwa.


Zdarzenie odnotowano w miniony weekend w trakcie kontroli pojazdów wyjeżdżających z Polski na Ukrainę przez przejście graniczne w Medyce.

Do kontroli granicznej podjechał ford na ukraińskich numerach rejestracyjnych, w którym podróżowało dwóch obywateli tego kraju. Mężczyźni przewozili silnik samochodowy, który miał zeszlifowane numery identyfikacyjne.

Strażnicy graniczni szybko ustalili, że element pochodzi z pojazdu marki Mazda skradzionego na terytorium Hiszpanii w listopadzie 2018 roku.

Pasażer, 31-letni Ukrainiec świadomy sytuacji chcąc zniechęcić funkcjonariuszy do podejmowania czynności służbowych, usiłował wręczyć mundurowym korzyść majątkową w postaci banknotu 100 złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Usłyszał zarzut łapownictwa i został przesłuchany w charakterze podejrzanego.

Z kolei silnik został zabezpieczony przez funkcjonariusze SG którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

BiOSG

05-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)