REKLAMA
REKLAMA

Studentka z Rzeszowa wystartuje w zawodach organizowanych przez Arnolda Schwarzeneggera (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Anna Syvokobylska, studentka III roku studiów I stopnia na kierunku „administracja” w WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej wywalczyła szansę na start w Arnold Classic XPC World 2019 najbardziej znanych i prestiżowych zawodach na świecie. Reprezentantka KU AZS WSPiA walczyła o tę możliwość przez cały ubiegły rok, startując w 15 różnych zawodach i zdobywając wiele złotych i srebrnych medali.

Anna Syvokobylska to Mistrzyni Świata w trójboju siłowym z 2017 roku. W 2018 roku startowała w różnych zawodach kulturystycznych aż 15 razy. Sezon startowy zamknęła z dużymi osiągnięciami sportowymi na arenie krajowej i międzynarodowej. Najważniejsze zawody, w których uczestniczyła studentka WSPiA, odbyły się pod koniec ubiegłego roku. Był to International Polish Cup Powerlifting & Bench Press & Deadlift & Squat, czyli oficjalne Europejskie Eliminacje do Arnold Classic XPC World 2019 w Trójboju Siłowym.

Spełniły się moje największe sportowe marzenie – mówi Anna Syvokobylska. – Udało mi się podnieść 200 kg w przysiadzie ze sztangą, 90 kg w wyciskaniu leżąc i 175 kg w martwym ciągu. Dzięki tym wynikom otworzyła się przede mną szansa na udział w zawodach z najwyższej światowej półki, czyli Arnold Classic XPC World 2019. Są to najbardziej znane, prestiżowe i wymarzone zawody dla każdego sportowca. Organizowane są przez Arnolda Schwarzeneggera – tłumaczy Anna Syvokobylska.

Jak wyglądały pozostałe starty zawodniczki KU AZS WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej? – 2018 rok był moim drugim sezonem startowy. Rozpoczęłam go od Mistrzostw Polski Federacji XPC, podczas których w przysiadzie ze sztangą podniosłam 170 kg, wyciskanie leżąc, zaliczyłam z wynikiem 80 kg, a w martwy ciąg podniosłam 162,5 kg. Dzięki temu udało mi się zdobyć I miejsce w kategorii Junior 23 oraz I miejsce w kategorii wagowej do 67,5 kg. Najważniejszy i najcenniejszy puchar to jednak tytuł najsilniejszej zawodniczką tych zawodów – podsumowuje studentka WSPiA.

Na koncie Anny Syvokobylskiej jest także start w Pucharze Świata WORLD CUP WRPF Bench Press and Deadlift. Podczas tych zawodów zdobyła dwa srebrne puchary, w wyciskaniu leżąc z wynikiem 85 kg i dwa złote puchary w martwym ciągu z wynikiem 165 kg. Przez ostatni rok zawodniczka KU AZS WSPiA znacznie podniosła swoją formę. Jej najlepsze tegoroczne wyniki to 200 kg podniesione w przysiadzie ze sztangą (65 kg więcej niż w poprzednim sezonie), 90 kg w wyciskaniu leżąc (30 kg więcej) i 175 kg w martwym ciągu (60 kg więcej). Całkowity wynik to aż 465 kg, czyli o 155 kg więcej niż w poprzednim sezonie.

Anna Syvokobylska studiuje na studiach I stopnia na kierunku „administracja” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Reprezentuje Klub Uczelniany AZS podczas zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych. Sportem zajmuje się od wielu lat. Oprócz trójboju siłowego trenowała: Kick Boxing, pływanie oraz zajmowała się kulturystyką. Studia łączy z pracą w siłowni CityFit w CH Plaza Rzeszów gdzie zajmuje się przygotowywaniem przyszłych zawodników trójboju oraz pracą trenera osobistego.

Trójbój siłowy

Jest to dyscyplina należąca do sportów siłowych, zawodnik musi wykonać trzy zadania siłowe: przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc oraz martwy ciąg. Trójbój siłowy nie jest sportem olimpijskim. Dyscyplina powstała w latach 50. Pierwsze mistrzostwa świata w trójboju obyły się w 1963 roku, a pierwsze mistrzostwa Europy w 1978 roku.

Przemysław Pawlak
Rzecznik prasowy WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej

źródło: materiały nadesłane

foto: Barbell Brothers

16-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)