REKLAMA
REKLAMA

Studentka z Rzeszowa wystartuje w zawodach organizowanych przez Arnolda Schwarzeneggera (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Anna Syvokobylska, studentka III roku studiów I stopnia na kierunku „administracja” w WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej wywalczyła szansę na start w Arnold Classic XPC World 2019 najbardziej znanych i prestiżowych zawodach na świecie. Reprezentantka KU AZS WSPiA walczyła o tę możliwość przez cały ubiegły rok, startując w 15 różnych zawodach i zdobywając wiele złotych i srebrnych medali.

Anna Syvokobylska to Mistrzyni Świata w trójboju siłowym z 2017 roku. W 2018 roku startowała w różnych zawodach kulturystycznych aż 15 razy. Sezon startowy zamknęła z dużymi osiągnięciami sportowymi na arenie krajowej i międzynarodowej. Najważniejsze zawody, w których uczestniczyła studentka WSPiA, odbyły się pod koniec ubiegłego roku. Był to International Polish Cup Powerlifting & Bench Press & Deadlift & Squat, czyli oficjalne Europejskie Eliminacje do Arnold Classic XPC World 2019 w Trójboju Siłowym.

Spełniły się moje największe sportowe marzenie – mówi Anna Syvokobylska. – Udało mi się podnieść 200 kg w przysiadzie ze sztangą, 90 kg w wyciskaniu leżąc i 175 kg w martwym ciągu. Dzięki tym wynikom otworzyła się przede mną szansa na udział w zawodach z najwyższej światowej półki, czyli Arnold Classic XPC World 2019. Są to najbardziej znane, prestiżowe i wymarzone zawody dla każdego sportowca. Organizowane są przez Arnolda Schwarzeneggera – tłumaczy Anna Syvokobylska.

Jak wyglądały pozostałe starty zawodniczki KU AZS WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej? – 2018 rok był moim drugim sezonem startowy. Rozpoczęłam go od Mistrzostw Polski Federacji XPC, podczas których w przysiadzie ze sztangą podniosłam 170 kg, wyciskanie leżąc, zaliczyłam z wynikiem 80 kg, a w martwy ciąg podniosłam 162,5 kg. Dzięki temu udało mi się zdobyć I miejsce w kategorii Junior 23 oraz I miejsce w kategorii wagowej do 67,5 kg. Najważniejszy i najcenniejszy puchar to jednak tytuł najsilniejszej zawodniczką tych zawodów – podsumowuje studentka WSPiA.

Na koncie Anny Syvokobylskiej jest także start w Pucharze Świata WORLD CUP WRPF Bench Press and Deadlift. Podczas tych zawodów zdobyła dwa srebrne puchary, w wyciskaniu leżąc z wynikiem 85 kg i dwa złote puchary w martwym ciągu z wynikiem 165 kg. Przez ostatni rok zawodniczka KU AZS WSPiA znacznie podniosła swoją formę. Jej najlepsze tegoroczne wyniki to 200 kg podniesione w przysiadzie ze sztangą (65 kg więcej niż w poprzednim sezonie), 90 kg w wyciskaniu leżąc (30 kg więcej) i 175 kg w martwym ciągu (60 kg więcej). Całkowity wynik to aż 465 kg, czyli o 155 kg więcej niż w poprzednim sezonie.

Anna Syvokobylska studiuje na studiach I stopnia na kierunku „administracja” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Reprezentuje Klub Uczelniany AZS podczas zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych. Sportem zajmuje się od wielu lat. Oprócz trójboju siłowego trenowała: Kick Boxing, pływanie oraz zajmowała się kulturystyką. Studia łączy z pracą w siłowni CityFit w CH Plaza Rzeszów gdzie zajmuje się przygotowywaniem przyszłych zawodników trójboju oraz pracą trenera osobistego.

Trójbój siłowy

Jest to dyscyplina należąca do sportów siłowych, zawodnik musi wykonać trzy zadania siłowe: przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc oraz martwy ciąg. Trójbój siłowy nie jest sportem olimpijskim. Dyscyplina powstała w latach 50. Pierwsze mistrzostwa świata w trójboju obyły się w 1963 roku, a pierwsze mistrzostwa Europy w 1978 roku.

Przemysław Pawlak
Rzecznik prasowy WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej

źródło: materiały nadesłane

foto: Barbell Brothers

16-02-2019
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

faed2019-02-18 07:19:59
0 0
Ale szpachla na gębie, jak jakaś babiczka ze wschodu. Ale eej ona jest ze wschodu..