REKLAMA
REKLAMA

Sygnaliści myśliwscy powalczą o statuetkę Rysia Bieszczadzkiego! (PROGRAM)

LESKO / PODKARPACIE. 26 maja 2019 r. w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbędzie się IX Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego”. Celem konkursu, wpisanego do kalendarium konkursów, przeglądów i festiwali sygnalistów myśliwskich Zarządu Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ, jest pielęgnowanie i propagowanie polskich tradycji gry na rogach myśliwskich, popularyzacja kultury łowieckiej i myśliwskiej, podkreślanie związku człowieka z przyrodą oraz promocja regionu Podkarpacia.


Patronat Honorowy nad konkursem objęły: Polski Związek Łowiecki okręg Krosno, Przemyśl, Rzeszów; Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa (SITLiD) oddział Krosno; Związek Leśników Polskich w RP; Liga Ochrony Przyrody; Bieszczadzki Park Narodowy.

Patronem medialnym imprezy jest portal Esanok.pl

W zmaganiach konkursowych mogą brać udział tylko muzycy amatorzy, którzy zawodowo nie są związani z muzyką. Najczęściej są to uczniowie średnich szkół leśnych, studenci leśnictwa, członkowie kół łowieckich, pracownicy nadleśnictw czy RDLP. W tym roku do konkursu przystąpi 68 uczestników w kategorii solowej w klasach D, C, B, A, oraz 8 zespołów odpowiednio w klasach: C, B, A, G oraz MB czyli w kategorii Muzyki Myśliwskiej. Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego otrzyma najlepszy zespół w klasie G.
Wykonawcy, zgodnie z regulaminem konkursu, ubrani w stylu myśliwskim, leśnym, jeździeckim lub historycznym prezentować będą wcześniej opublikowane na stronie Muzyki Myśliwskiej sygnały takie jak min.: Koniec polowania, Dzik na rozkładzie, Powitanie, Pobudka, Zbiórka myśliwych czy Darz Bór. Jury poddaje ocenie wygląd zewnętrzny, prezentację wykonania, zgodność wykonania z zapisem nutowym, technikę zadęcia, brzmienie dźwięków i ogólne wrażenie muzyczne.

Zmaganiom konkursowym będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje tj. konkursy wiedzy i umiejętności leśnych dla dzieci i dorosłych, strzelnica sportowa, wystawa przyrodniczo-leśna LKP „Lasy Bieszczadzkie”, wystawa fotografii przyrodniczych, degustacja gulaszu myśliwskiego. 26 maja to także Dzień Drzwi Otwartych w ZSL w Lesku.

Organizatorzy Konkursu: Zespół Szkół Leśnych w Lesku i Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Leśnych w Lesku serdeczne zapraszają wszystkich miłośników kultury łowieckiej do odwiedzenia Szkoły w dniu Konkursu.

nadesłane

24-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)