REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Zalane domy i postawione zapory przeciwpowodziowe (FOTO)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Wczoraj, 23 maja, na terenie powiatu sanockiego kilkakrotnie strażacy interweniowali w związku z podtopieniami. Najtrudniejsza sytuacja była w Mrzygłodzie, gdzie stawiano zapory przeciwpowodziowe.

Intensywne opady deszczu w ostatnich dniach sprawiły, że w powiecie sanockim strażacy musieli interweniować przy zalanych posesjach, piwnicach czy zatkanych przepustach. Ratownicy interweniowali w Mrzygłodzie, Pobiednie czy Hłomczy.

Najtrudniejsza sytuacja była w Mrzygłodzie, gdzie po gwałtownych opadach wylała woda z rowów melioracyjnych, ponadto zostały zatkane przepusty drogowe. Doszło do zalewania prywatnych posesji. Przy OSP w Mrzygłodzie stworzono punkt napełniania worków piaskiem. Następnie strażacy wykonali zapory przeciwpowodziowe na długości około 200 metrów. Udrażniali też zatkany przepust. Interweniowali strażacy z JRG Sanok (2), OSP KSRG Tyrawa Wołoska, OSP KSRG Niebieszczany, OSP Hołuczków, OSP Mrzygłód, OSP Hłomcza, OSP Rakowa.

Podobne interwencje, choć na nieco mniejszą skalę, miały miejsce w Pobiednie. Ochotnicy z miejscowej jednostki OSP po godz. 15.30 zostali zadysponowani do niedrożnego przepustu.

Silny nurt strumienia podmył brzeg i uszkodził część pobocza jezdni. Usuwisko zostało oznaczone taśmą ostrzegawczą , oraz zgłoszone do zarządcy drogi.

Nasze działania polegały na jego udrożnieniu za pomocą bosaka oraz silnego prądu wody – relacjonują strażacy z Pobiedna.

Warto zaznaczyć, że strażacy z powiatu sanockiego wspierają działania przeciwpowodziowe prowadzone w powiecie mieleckim.

OSP Kostarowce uczestniczą w akcji w Mielcu w ramach kompani gaśniczej Bieszczady, natomiast strażacy z JRG Sanok działają w kompani gaśniczej Rzeszów 1 – informuje Anna Kozłowska, rzecznik prasowy KP PSP w Sanoku.

Ponadto dzisiaj do godziny 12.00 w komendzie straży w Sanoku na stanowisku kierowania pracuje dwóch dyżurnych, utrzymywana jest także zwiększona obsada JRG o 3 strażaków (z 11 do 14).

źródło: sanok112/KP PSP Sanok

foto: OSP Hołuczków/ OSP Pobiedno / sanok112

24-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)