REKLAMA
REKLAMA

SZPITAL SANOK: Ogromna rata kredytu. Apel o wsparcie!

SANOK / PODKARPACIE. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku prowadzący Szpital Specjalistyczny zwraca się do jednostek samorządu terytorialnego z terenu Powiatu Sanockiego i Bieszczad, wszelkich instytucji, fundacji, osób prawnych jak i osób prywatnych o wsparcie finansowe.

Szpital ze środków własnych w ostatnich latach zrealizował szereg kosztownych inwestycji niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego miejscowego społeczeństwa i zachowania ciągłości udzielanych świadczeń zdrowotnych. W efekcie obecnie spłaca kredyty i pożyczki w kwocie około 500 000 zł miesięcznie. Koszt ostatniej pożyczki niezbędnej do budowy i wyposażenia Bloku Operacyjnego wynosił 13 629 690 zł i to pomimo uzyskania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej i Powiatu Sanockiego.

Szpital nie jest w stanie udźwignąć tego ciężaru zwłaszcza, że potrzeby zdrowotne społeczeństwa jak i zużywająca się infrastruktura szpitala generują dalsze niezbędne inwestycje.

W związku z powyższym zwracamy się o wsparcie finansowe do wszystkich osób i podmiotów chcących wspomóc rozwój Sanockiego Szpitala poprzez darowizny pieniężne.

Konto bankowe SPZOZ w Sanoku 81 1600 1462 1871 2194 2000 0001 BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A również z dopiskiem „Darowizna ochrona zdrowia Szpital Specjalistyczny w Sanoku ”.

Lub na konto bankowe Sanockiej Fundacji Ochrony Zdrowia 02 8642 0002 2001 0000 1238 0001 PBS O/Sanok z dopiskiem „darowizna ochrona zdrowia Szpital Specjalistyczny w Sanoku”.

Jednocześnie wskazujemy możliwości przekazania 1% podatku dochodowego z rok 2019 na rzecz Sanockiej Fundacji Ochrony Zdrowia (KRS 0000095501), która jako organizacja pożytku publicznego może otrzymywać wsparcie w tej formie na rzecz Sanockiego Szpitala.

SPZOZ w Sanoku deklaruje precyzyjne rozliczenie uzyskanego wsparcia finansowego poprzez zamieszczenie odpowiedniego raportu na stronie internetowej Szpitala.

foto: archiwum SP ZOZ w Sanoku

Dyrekcja SPZOZ w Sanoku
materiały nadesłane

23-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)