TOKIO: Brąz dla karateki Anny Czaban. Wielki sukces! (FOTO)

NIEBIESZCZANY / TOKIO. Anna Czaban UKS Karate Kyokushin Kumite Niebieszczany wywalczyła brązowy medal na turnieju w Tokio.

24 marca Sensei Anna Czaban, trenująca w klubie UKS Karate Kyokushin Kumite Niebieszczany wraz z trenerem Sensei Januszem Czabanem, reprezentowali Polskę w otwartym turnieju Granprix Karate Kyokushin 2019 w Tokio. W zawodach wzięło udział 700 uczestników z 14 krajów. Poziom był bardzo wysoki, ponieważ w turnieju brali udział karatecy z różnych organizacji. Anna Czaban zdobyła brązowy medal. Po wygranych eliminacjach, o wejście do finału przegrała z Japonką, zwyciężczynią kategorii +65 kg.

Japonia w tym turnieju była faworytem, świadczy o tym fakt, ze zdominowała wszystkie kategorie. Z Europy było tylko trzy brązy w tym jeden Anny. Reprezentacja Polski podczas pobytu w Japonii miała okazję odwiedzić w dojo Hajime Kazumi, dwukrotnego wicemistrza świata i mistrza Japonii. Nie zabrakło też czasu na zwiedzenia Tokio.