Tomasz Myśliwiec najlepszy na niebie Podkarpacia! (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Tomasz Myśliwiec z Jasła najlepszym paralotniarzem na Podkarpaciu! Myśliwiec znokautował rywali – wygrał 1 edycję zawodów, Podkarpacki Puchar Paralotniowy 2019.

Tomasz Myśliwiec zapewnił sobie triumf już w połowie sezonu wykonując rekordowe loty, które zapewniły mu prowadzenie aż do końca zawodów.

Na drugim miejscu został sklasyfikowany Zbigniew Kawa z Rzeszowa, Trzeci był Tomasz Płachta także z Rzeszowa. Wszyscy trzej piloci reprezentują zespół Born To Fly. Tuż za podium wylądował Arkadiusz Sabat z Leska z zespołu Prowing Team, który do końca toczył zacięty bój o 4 miejsce z Michałem Janowskim z Krosna.

Tomasz Myśliwiec od kilku miesięcy był nie do zatrzymania, trafna interpretacja warunków pogodowych oraz wybór miejsca – to była recepta na sukces… W efektowny sposób sięgnął po Puchar Podkarpacia, bijąc po drodze rekordy regionu.

W klasyfikacji SPORT paralotnie klasy A-C wygrał Tomasz Płachta, drugi w tej klasyfikacji był Arkadiusz Sabat na trzecim miejscu uplasował się Jerzy Gajda z Krosna.

W klasyfikacji FUN paralotni rekreacyjnych (klasa skrzydeł A-B) Zwyciężył Jerzy Gajda z Krosna. W tej klasyfikacji bardzo dobre 5 miejsce zajęła Monika Myśliwiec z Jasła, która na równi z Panami walczyła w podkarpackim pucharze.

Do zawodów, które trwały 153 dni i rozpoczęły się pierwszego dnia maja 2019r, zakwalifikowało się 55 paralotniarzy – pilotów paralotniowych cross country, specjalizujących się w lataniu w terenie górskim bez używania urządzeń mechanicznych. Piloci mogli wykorzystywać tylko wznoszące prądy termiczne i zdani byli na własne umiejętności, kondycję, znajomość warunków meteorologicznych oraz terenowych. Zawodnicy sami wybierali czas i miejsce startu, których na Podkarpaciu jest wiele. Najlepsze loty były wykonywane w okolicach Cisnej, Dukli oraz Ustrzyk Dolnych, gdzie są doskonałe warunki do uprawiania paralotniarstwa.

Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Starosty Leskiego Andrzeja Olesiuka – miłośnika sportów lotniczych, który z wielkim zaangażowaniem wspiera rozwój paralotniarstwa na Podkarpaciu.

Klasyfikacja Generalna zawodów PPP 2019. (wyniki nieoficjalne)