REKLAMA
REKLAMA

Tragedia na autostradzie A4. Nie żyje mieszkaniec powiatu sanockiego

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Prawdopodobnie potężny podmuch wiatru był przyczyną wypadku, do jakiego doszło w niedzielę rano na autostradzie A4 na wysokości Tarnowa. Samochód dostawczy iveco wypadł z drogi i uderzył w barierę energochłonną. Mimo szybkiej reakcji ratowników i świadków zdarzenia, nie udało się uratować 51-letniego mieszkańca powiatu sanockiego.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę około godziny 5:00 rano na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Tarnów Centrum a Tarnów Zachód. Ze wstępnych ustaleń tarnowskiej policji wynika, że 51-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, kierując samochodem dostawczym marki iveco, na prostym odcinku wypadł z drogi i uderzył w barierę energochłonną.

Mężczyźnie próbowali pomóc ratownicy medyczni oraz osoby nadjeżdżające. Niestety kierowca zmarł na miejscu – relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Przyczyną zdarzenia mógł być silny wiatr. Wiadomości WP, które pisały o wypadku podały, że w Tarnowie, w tym czasie, prędkość wiatru w porywach przekraczała 100 km/h.

Nie wykluczamy, że do wypadku mogło dojść właśnie za sprawą silnego podmuchu wiatru. Warunki były bardzo trudne – mówi asp. szt. Olga Lesińska-Żabińska z KMP Tarnów.

Na miejscu pracował prokurator i służby. Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

Foto: Tarnowska Policja / Facebook.com

11-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)