REKLAMA
REKLAMA

Trudna akcja sanockiego śmigłowca LPR. Lekarz i ratownik zjeżdżali na linach (VIDEO)

PODKARPACIE. W niedzielę 29 grudnia około godz. 7.30 Dyspozytornia Medyczna DM0905 Przemyśl zadysponowała Zespół Ratownictwa Medycznego R 0526 Nienadowa do nieprzytomnego 94-letniego mężczyzny w miejscowości Huta Brzuska. Z uwagi na trudne warunki interweniował na miejscu Ratownik 10 z sanockiego LPR.


Według relacji zespołu dojazd do pacjenta był trudny, ze względu na bardzo stromy, 3 kilometrowy, podjazd i zalegający na nim mokry śnieg. Udało się jednak dotrzeć w miejsce wezwania dzięki karetce z napędem 4×4.

Po przybyciu do pacjenta stwierdzono objawy udaru mózgu od ok. 2 godzin. Powiadomiono oddział udarowy Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu o pacjencie z udarem mózgu oraz wezwano Ratownika 10 z LPR Sanok w celu umożliwienia jak najszybszego transportu pacjenta do szpitala, bowiem w tym przypadku, jakim jest udar, czas to czynnik kluczowy, czas to uratowany mózg. Śmigłowiec LPR po przylocie nie wykonał od razu przyziemienia – brak dogodnego miejsca, więc lekarz i ratownik zjechali techniką linową na ziemię, a pilot dalej szukał miejsca do wylądowania. Pacjent ostatecznie został przetransportowany przez Ratownika 10 LPR Sanok do oddziału udarowego Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu – obszernie relacjonują ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

 

źródło: WSPR w Przemyślu/FB

30-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)