REKLAMA
REKLAMA

Trudna akcja sanockiego śmigłowca LPR. Lekarz i ratownik zjeżdżali na linach (VIDEO)

PODKARPACIE. W niedzielę 29 grudnia około godz. 7.30 Dyspozytornia Medyczna DM0905 Przemyśl zadysponowała Zespół Ratownictwa Medycznego R 0526 Nienadowa do nieprzytomnego 94-letniego mężczyzny w miejscowości Huta Brzuska. Z uwagi na trudne warunki interweniował na miejscu Ratownik 10 z sanockiego LPR.


Według relacji zespołu dojazd do pacjenta był trudny, ze względu na bardzo stromy, 3 kilometrowy, podjazd i zalegający na nim mokry śnieg. Udało się jednak dotrzeć w miejsce wezwania dzięki karetce z napędem 4×4.

Po przybyciu do pacjenta stwierdzono objawy udaru mózgu od ok. 2 godzin. Powiadomiono oddział udarowy Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu o pacjencie z udarem mózgu oraz wezwano Ratownika 10 z LPR Sanok w celu umożliwienia jak najszybszego transportu pacjenta do szpitala, bowiem w tym przypadku, jakim jest udar, czas to czynnik kluczowy, czas to uratowany mózg. Śmigłowiec LPR po przylocie nie wykonał od razu przyziemienia – brak dogodnego miejsca, więc lekarz i ratownik zjechali techniką linową na ziemię, a pilot dalej szukał miejsca do wylądowania. Pacjent ostatecznie został przetransportowany przez Ratownika 10 LPR Sanok do oddziału udarowego Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu – obszernie relacjonują ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

 

źródło: WSPR w Przemyślu/FB

30-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)