REKLAMA
REKLAMA

Ukarani za wyrzucanie śmieci do lasu (FOTO)

DALIOWA / PODKARPACIE. 25 lutego br. w godzinach porannych Straż Leśna Nadleśnictwa Dukla znalazła worki ze śmieciami wyrzucone do lasu w oddziale 61 leśnictwa Daliowa stanowiącym rezerwat przyrody „W przełomie Jasiołki” . Śmieci zostały wyrzucone przy drodze wojewódzkiej nr 897 na trasie Tylawa-Daliowa.

Dokonano przeglądu zawartości worków i odnaleziono bilety lotnicze z danymi osobowymi. Zasięgnięto informacji w Urzędzie Gminy Jaśliska, który potwierdził, że osoby wskazane na biletach zamieszkują w Gminie Jaśliska. W toku dalszych czynności ustalono miejsce zamieszkania domniemanych sprawców. W dniu 26.02.2019 Straż Leśna przedstawiła zarzut z art. 162 Kodeksu Wykroczeń – zaśmiecanie lasu. Sprawcy przyznali się do winy i zostali ukarani mandatem karnym w kwocie 400 zł. Natomiast śmieci uprzątnięto w dniu ich ujawnienia.

Dzikie wysypiska niestety ciągle są problemem w lasach. Na przedwiośniu spod śniegu wyłaniają się masy śmieci wyrzucane w zimie do lasów czy przydrożnych rowów. Nadleśnictwo poza interwencjami przynajmniej dwa razy do roku prowadzi zbiórkę śmieci na terenach leśnych wzdłuż dróg oraz w miejscach szczególnie zaśmiecanych.

Tekst: Paulina Zdeb
Zdjęcia: Michał Zygarowicz
foto nagłówek: poglądowe

01-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)