REKLAMA
PSP STALNEY
REKLAMA

Ukarani za wyrzucanie śmieci do lasu (FOTO)

DALIOWA / PODKARPACIE. 25 lutego br. w godzinach porannych Straż Leśna Nadleśnictwa Dukla znalazła worki ze śmieciami wyrzucone do lasu w oddziale 61 leśnictwa Daliowa stanowiącym rezerwat przyrody „W przełomie Jasiołki” . Śmieci zostały wyrzucone przy drodze wojewódzkiej nr 897 na trasie Tylawa-Daliowa.

Dokonano przeglądu zawartości worków i odnaleziono bilety lotnicze z danymi osobowymi. Zasięgnięto informacji w Urzędzie Gminy Jaśliska, który potwierdził, że osoby wskazane na biletach zamieszkują w Gminie Jaśliska. W toku dalszych czynności ustalono miejsce zamieszkania domniemanych sprawców. W dniu 26.02.2019 Straż Leśna przedstawiła zarzut z art. 162 Kodeksu Wykroczeń – zaśmiecanie lasu. Sprawcy przyznali się do winy i zostali ukarani mandatem karnym w kwocie 400 zł. Natomiast śmieci uprzątnięto w dniu ich ujawnienia.

Dzikie wysypiska niestety ciągle są problemem w lasach. Na przedwiośniu spod śniegu wyłaniają się masy śmieci wyrzucane w zimie do lasów czy przydrożnych rowów. Nadleśnictwo poza interwencjami przynajmniej dwa razy do roku prowadzi zbiórkę śmieci na terenach leśnych wzdłuż dróg oraz w miejscach szczególnie zaśmiecanych.

Tekst: Paulina Zdeb
Zdjęcia: Michał Zygarowicz
foto nagłówek: poglądowe

01-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)