REKLAMA
REKLAMA

Wielka sprawa dla sanockiej siatkówki. Przy SP nr 8 powstanie Siatkarski Ośrodek Szkolny!

SANOK / PODKARPACIE. Na tę chwilę działacze zajmujący się siatkówką w Sanoku czekali kilkanaście miesięcy. Tyle właśnie trwały starania o powstanie w naszym mieście SOSu, czyli Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Czwartego na Podkarpaciu. Dla Sanoka oznacza to ogromne wsparcie siatkarskiej centrali w procesie szkolenia młodzieży.

Tomasz Sokołowski

Partnerem medialnym Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Sanoku został portal:

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (SOS) to ogólnopolski projekt szkoleniowy finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, skierowany do dzieci i młodzieży. Jego głównym celem jest upowszechnianie sportu, a w szczególności siatkówki. SOS powstał w 2012 roku z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To jedyny, tak szeroko zakrojony, nowoczesny siatkarski projekt szkoleniowy dla dzieci i młodzieży na świecie. Obejmuje szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne w całym kraju. Opiera się na idei współpracy szkoły, lokalnego samorządu i związku sportowego. W program zaangażowani są nauczyciele, trenerzy i instruktorzy, rodzice, fizjoterapeuci i lokalne samorządy. Dzięki temu lokalna społeczność aktywizuje się i tworzy społeczną strukturę wsparcia dla inicjatywy.

Wszystkich młodych sympatyków siatkówki, do zostania członkiem SOSu w Sanoku, zachęca Szkoła Podstawowa nr 8 w Sanoku, gdzie powstanie czwarta na Podkarpaciu baza tego programu. Patronat nad tą inicjatywą objął burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski.

SOS w SP 8 w porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i klubem TSV Sanok uruchomił nabór na rok szkolny 2019/2020 dziewcząt i chłopców do klas sportowych o profilu siatkarskim. Nabór do klas: IV, V, VI, VII i VIII. Deklaracja zgłoszenia do pobrania na stronie internetowej: www.sp8.sanok.pl.

Siatkarski Ośrodek Szkolny zapewnia:

  • opiekę wykwalifikowanej kadry instruktorskiej i dydaktycznej
  • utrzymanie wysokiego poziomu intelektualnego klasy
  • ubiór treningowy (koszulki, dresy)
  • wyjazdy na zawody sportowe
  • współpracę z klubem
  • możliwość kontynuowania nauki w szkołach średnich o tym samym profilu
  • doskonale wyposażoną, nowoczesną salę gimnastyczną

Zapisy od 4 marca 2019 roku w sekretariacie szkoły

Baza SOS w Sanoku będzie czwartą tego typu instytucją na Podkarpaciu. SOSy istnieją już w Rzeszowie, Jarosławiu i Ropczycach. Szczególnie w Rzeszowie widać efekty współpracy siatkarskiej centrali z lokalnym samorządem. Drużyny młodzieżowe ze stolicy Podkarpacia regularnie zdobywają złote medale mistrzostw Polski w rozgrywkach szkolnych, a najzdolniejsi zawodnicy mają szansę zasilić Asseco Resovię, klub występujący na poziomie Plus Ligi.

Celem SOS jest upowszechnianie sportu, pobudzenie do aktywności fizycznej młodzieży nie tylko podczas zajęć lekcyjnych, ale także w czasie wolnym. Popularność siatkówki w Polsce, nowoczesny sprzęt, w który wyposażona jest każda uczestnicząca w projekcie szkoła i nowatorskie podejście do procesu szkoleniowego, dają nadzieję na sukces. Projekt powstał również po to, by przez ciągłość i dynamikę zajęć propagować zdrowy tryb życia dzieci i młodzieży. Tym bardziej, że siatkówka to sport ogólnorozwojowy, a przez to uniwersalny.

Sprzęt nawet za 80 tys. zł!

Współpraca w ramach SOS to ogromna pomoc w zakresie poszerzenia zasobów sprzętowych bazy. Do Sanoka mogą trafić akcesoria do nauki gry w siatkówkę nawet za 80 tys. zł!

Otrzymamy stroje sportowe dla podopiecznych (koszulki, dresy), wysokiej klasy piłki, nowoczesne trenażery (stojaki z elementami doskonalącymi technikę – przyp. red.), a może nawet maszynę do zagrywek. Koszt tylko tego ostatniego elementu to około 30 tys. zł – nie ukrywa zadowolenia z uruchomienia projektu Robert Zoszak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku.

O SOS w Sanoku będziemy informować na bieżąco.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Historyczny sukces TSV! Juniorzy z Sanoka w półfinale mistrzostw Polski (FILM, FOTO)

źródło: Red., SOS / Młodzieżowa Siatkówka

01-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)