REKLAMA
REKLAMA

Vera miała nosa do skrytki z papierosami (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Dzięki pomocy owczarka belgijskiego Vera funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) z Medyki dotarli do samochodowej skrytki, w której obywatel Ukrainy usiłował przemycić do Polski 320 paczek papierosów.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Medyki poddali szczegółowej kontroli samochód osobowy, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy. W działaniach kontrolnych towarzyszyła im Vera, owczarek belgijski wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych.

Zachowanie Very wyraźnie wskazywało na to, że w podszybiu pojazdu mogą być schowane papierosy. Węch psa okazał się bezbłędny, ponieważ w tym miejscu funkcjonariusze odkryli skrytkę, w której znajdowało się 320 paczek papierosów produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy.

Do przemytu przyznał się kierujący pojazdem 32-letni obywatel Ukrainy. Papierosy oraz pojazd zostały zatrzymane do dalszego postępowania a na poczet kary grzywny kierowca wpłacił kwotę 1 tys. złotych. Służba Celno-Skarbowa zwróciła się także z wnioskiem do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu.

Owczarek belgijski Vera wspiera pracę funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej na Podkarpaciu od 3 lat. Od początku tego roku pomogła funkcjonariuszom udaremnić przemyt nie tylko 150 tys. sztuk papierosów ale także 1250 szt. farmaceutyków czy kilkudziesięciu kilogramów nielegalnych pestycydów. Na swoim koncie ma także sukces w udaremnieniu przemytu bursztynu.

st. rachm. Edyta Chabowska

Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

źródło: materiały nadesłane

02-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)