REKLAMA
REKLAMA

Vera miała nosa do skrytki z papierosami (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Dzięki pomocy owczarka belgijskiego Vera funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) z Medyki dotarli do samochodowej skrytki, w której obywatel Ukrainy usiłował przemycić do Polski 320 paczek papierosów.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Medyki poddali szczegółowej kontroli samochód osobowy, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy. W działaniach kontrolnych towarzyszyła im Vera, owczarek belgijski wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych.

Zachowanie Very wyraźnie wskazywało na to, że w podszybiu pojazdu mogą być schowane papierosy. Węch psa okazał się bezbłędny, ponieważ w tym miejscu funkcjonariusze odkryli skrytkę, w której znajdowało się 320 paczek papierosów produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy.

Do przemytu przyznał się kierujący pojazdem 32-letni obywatel Ukrainy. Papierosy oraz pojazd zostały zatrzymane do dalszego postępowania a na poczet kary grzywny kierowca wpłacił kwotę 1 tys. złotych. Służba Celno-Skarbowa zwróciła się także z wnioskiem do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu.

Owczarek belgijski Vera wspiera pracę funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej na Podkarpaciu od 3 lat. Od początku tego roku pomogła funkcjonariuszom udaremnić przemyt nie tylko 150 tys. sztuk papierosów ale także 1250 szt. farmaceutyków czy kilkudziesięciu kilogramów nielegalnych pestycydów. Na swoim koncie ma także sukces w udaremnieniu przemytu bursztynu.

st. rachm. Edyta Chabowska

Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

źródło: materiały nadesłane

02-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)