REKLAMA
REKLAMA

W Bieszczadach zaginęło dwóch nastolatków. Akcja GOPR (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Wczoraj polscy i słowaccy ratownicy górscy uczestniczyli w akcji poszukiwawczej. W górach zaginęło dwóch nastolatków. Na szczęście chłopcy odnaleźli się po kilku godzinach poszukiwań.

Do akcji, w bardzo trudnych warunkach zaangażowano 30 ratowników z Bieszczadzkiego GOPR oraz Słowacji z Horská záchranná služba. Zadysponowano w stan gotowości ratowników z Ukrainy z Управління ДСНС України у Закарпатській області. Od godziny 19 ratownicy szukali dwóch młodych ludzi, w rejonie Kremenarosa (styk granic Ukrainy, Słowacji i Polski). Około północy, patrol ratowników z Horská záchranná služba odnalazł poszukiwanych na terenie Słowacji. Wczorajsze działania były bardzo dobrym przykładem współpracy transgranicznej. Odnalezieni byli wychłodzeni, przemoczeni. Ostatni ratownicy wrócili do stacji ratunkowych około 6 rano – relacjonują ratownicy z Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

Poszukiwani to 19-letni student z Warszawy i 17-letni uczeń z Ustrzyk Dolnych.

Pamiętajcie, że warunki turystyczne określamy jako trudne temperatura -5 st, wiatr z kierunku N o sile 40 km/h, widoczność powyżej górnej granicy lasu ograniczona jest do 30 m – apelują goprowcy.

źródło: Red., Bieszczadzka Grupa GOPR / Facebook.com

27-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)