REKLAMA
REKLAMA

W Bieszczadach zaginęło dwóch nastolatków. Akcja GOPR (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Wczoraj polscy i słowaccy ratownicy górscy uczestniczyli w akcji poszukiwawczej. W górach zaginęło dwóch nastolatków. Na szczęście chłopcy odnaleźli się po kilku godzinach poszukiwań.

Do akcji, w bardzo trudnych warunkach zaangażowano 30 ratowników z Bieszczadzkiego GOPR oraz Słowacji z Horská záchranná služba. Zadysponowano w stan gotowości ratowników z Ukrainy z Управління ДСНС України у Закарпатській області. Od godziny 19 ratownicy szukali dwóch młodych ludzi, w rejonie Kremenarosa (styk granic Ukrainy, Słowacji i Polski). Około północy, patrol ratowników z Horská záchranná služba odnalazł poszukiwanych na terenie Słowacji. Wczorajsze działania były bardzo dobrym przykładem współpracy transgranicznej. Odnalezieni byli wychłodzeni, przemoczeni. Ostatni ratownicy wrócili do stacji ratunkowych około 6 rano – relacjonują ratownicy z Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

Poszukiwani to 19-letni student z Warszawy i 17-letni uczeń z Ustrzyk Dolnych.

Pamiętajcie, że warunki turystyczne określamy jako trudne temperatura -5 st, wiatr z kierunku N o sile 40 km/h, widoczność powyżej górnej granicy lasu ograniczona jest do 30 m – apelują goprowcy.

źródło: Red., Bieszczadzka Grupa GOPR / Facebook.com

27-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)