REKLAMA
REKLAMA

W leskiej komendzie nie było mobbingu. Kuleje komunikacja wewnętrzna

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. W Komendzie Powiatowej Policji w Lesku nie doszło do mobbingu. Ale trzeba popracować nad komunikacją wewnętrzną. Tak wynika z raportu po badaniach sondażowych, prowadzonych w jednostce.

Raport z badania atmosfery pracy, jakie zostało przeprowadzone wśród funkcjonariuszy i pracowników cywilnych KPP w Lesku, został przedstawiony Komendantowi Wojewódzkiemu Policji – informuje podkom. Ewelina Wrona z Zespołu Prasowego KWP Rzeszów. 

Dodaje, że raport ma charakter dokumentu służbowego, stąd jego treść nie podlega upublicznieniu.

Mogę jedynie przekazać, że nie stwierdzono, aby dochodziło do zachowań noszących znamiona mobbingu, co skutkowałoby powiadomieniem właściwych instytucji, w szczególności prokuratury. Badanie sondażowe, jakie przeprowadzono w jednostce wykazało, że występują problemy w komunikacji wewnętrznej, także w relacjach między przełożonymi a podwładnymi – uzupełnia podkomisarz.

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie zobowiązał komendanta powiatowego w Lesku do podjęcia działań, które wpłyną na poprawę tej sytuacji.

Przypomnijmy, że tematem zajęliśmy się po interwencji czytelnika. Jak twierdził, w komendzie w Lesku miało dochodzić do zastraszania funkcjonariuszy przez przełożonych. Rzekomo policjanci zarzucali komendantowi mobbing.

W związku z tą sprawą jeden z funkcjonariuszy wylądował w szpitalu i skierował do Komendanta Wojewódzkiego pismo opisujące te patologiczne relacje – wskazywał Internauta.

Wówczas nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie potwierdziła, że kilka tygodni wcześniej do KWP dotarły informacje mogące świadczyć o nieprawidłowościach w relacjach pomiędzy przełożonym, a funkcjonariuszami komendy powiatowej w Lesku.

Chcąc wyjaśnić tę sytuację i dokonać jej oceny, zlecono sekcji psychologów przeprowadzenie badania atmosfery pracy w Komendzie Powiatowej Policji w Lesku. Po opracowaniu ankiety, w czerwcu 2019 r. w kilku terminach, przeprowadzono badanie sondażowe, udział w nich był anonimowy.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w każdej jednostce Policji województwa podkarpackiego obowiązują wewnętrzne procedury antymobbingowe, które służą przeciwdziałaniu zachowaniom wypełniającym znamiona mobbingu. Każdy funkcjonariusz jest z nimi zapoznawany.

Niewłaściwe zachowania, które mogą wypełniać znamiona mobbingu mogą mieć różne konsekwencje, w zależności od tego, czy stanowią przestępstwo, przewinienie dyscyplinarne czy inne naruszenie.

ZOBACZ TAKŻE:

Mobbing w leskiej policji? Komenda wojewódzka bada atmosferę pracy

 

foto: poglądowe/archiwum KWP Rzeszów

 

08-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)