REKLAMA
REKLAMA

W Ustrzykach Dolnych powstanie ośrodek sportu za 300 mln zł?

Premier Mateusz Morawiecki powołał Panią Dorotę Łukaszyk na pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. budowy Centralnego Ośrodka Sportu w Ustrzykach Dolnych. Nominację wręczył jej wczoraj (23.07) w Rzeszowie wicepremier Jarosław Gowin.

Jak stwierdził na konferencji prasowej wicepremier Jarosław Gowin to szansa nie tylko na rozwój Bieszczadów, ale i całego województwa.

Zadaniem Pełnomocnika będzie przede wszystkim opracowanie harmonogramu realizacji działań mających na celu utworzenie Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Ustrzykach Dolnych oraz prowadzenie, koordynowanie i nadzorowanie ich realizacji, w tym w zakresie inwestycyjnym. Ponadto, Pełnomocnik będzie koordynował działania Ministerstwa Sportu i Turystyki, Centralnego Ośrodka Sportu oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, podejmowanych w celu utworzenia Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Ustrzykach Dolnych, a także będzie reprezentował administrację rządową w kontaktach z organami samorządu terytorialnego.

– Liczę na bardzo dobrą współpracę władz lokalnych, na zaangażowanie sportowców, bo to ogromna szansa dla regionu i dla Podkarpacia, ale również dla wybitnych młodych sportowców. To ma być jeden z najnowocześniejszych ośrodków sportowych w Europie. I ósmy taki w kraju – przekonywała Dorota Łukaszyk.

Ośrodek, którego koszt budowy może wynieść 250-300 mln zł ma być bazą do trenowania sportów olimpijskich. Planowany koszt budowy to 250-300 mln zł. Ma powstać w ciągu najbliższych czterech lat.

Obecny na konferencji prasowej Członek Zarządu Województwa Stanisław Kruczek podkreślił, że w tej chwili realizowanych jest wiele programów wspierających rozwój Bieszczad ale utworzenie Centralnego Ośrodka Sportu jest najważniejszym elementem realizowanych działań.

Dorota Łukaszyk jest dyrektorem szpitala w Ustrzykach Dolnych i Radną Sejmiku Województwa Podkarpackiego obecnej kadencji. Funkcję pełnomocnika będzie pełniła społecznie.

informacja prasowa
foto nagłówek: poglądowe

ZOBACZ TAKŻE materiał archiwalny z 8 czerwca 2017
Czy w Bieszczadach powstanie ośrodek przygotowań olimpijskich? Oby, bo Sanok też na tym skorzysta!

ZOBACZ TAKŻE materiał archiwalny z 28 kwietnia 2016
Czy w Bieszczadach powstanie Centrum Sportów Zimowych za 300 mln zł? (FILM, ZDJĘCIA)

25-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)