REKLAMA
REKLAMA

W Ustrzykach Dolnych powstanie ośrodek sportu za 300 mln zł?

Premier Mateusz Morawiecki powołał Panią Dorotę Łukaszyk na pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. budowy Centralnego Ośrodka Sportu w Ustrzykach Dolnych. Nominację wręczył jej wczoraj (23.07) w Rzeszowie wicepremier Jarosław Gowin.

Jak stwierdził na konferencji prasowej wicepremier Jarosław Gowin to szansa nie tylko na rozwój Bieszczadów, ale i całego województwa.

Zadaniem Pełnomocnika będzie przede wszystkim opracowanie harmonogramu realizacji działań mających na celu utworzenie Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Ustrzykach Dolnych oraz prowadzenie, koordynowanie i nadzorowanie ich realizacji, w tym w zakresie inwestycyjnym. Ponadto, Pełnomocnik będzie koordynował działania Ministerstwa Sportu i Turystyki, Centralnego Ośrodka Sportu oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, podejmowanych w celu utworzenia Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Ustrzykach Dolnych, a także będzie reprezentował administrację rządową w kontaktach z organami samorządu terytorialnego.

– Liczę na bardzo dobrą współpracę władz lokalnych, na zaangażowanie sportowców, bo to ogromna szansa dla regionu i dla Podkarpacia, ale również dla wybitnych młodych sportowców. To ma być jeden z najnowocześniejszych ośrodków sportowych w Europie. I ósmy taki w kraju – przekonywała Dorota Łukaszyk.

Ośrodek, którego koszt budowy może wynieść 250-300 mln zł ma być bazą do trenowania sportów olimpijskich. Planowany koszt budowy to 250-300 mln zł. Ma powstać w ciągu najbliższych czterech lat.

Obecny na konferencji prasowej Członek Zarządu Województwa Stanisław Kruczek podkreślił, że w tej chwili realizowanych jest wiele programów wspierających rozwój Bieszczad ale utworzenie Centralnego Ośrodka Sportu jest najważniejszym elementem realizowanych działań.

Dorota Łukaszyk jest dyrektorem szpitala w Ustrzykach Dolnych i Radną Sejmiku Województwa Podkarpackiego obecnej kadencji. Funkcję pełnomocnika będzie pełniła społecznie.

informacja prasowa
foto nagłówek: poglądowe

ZOBACZ TAKŻE materiał archiwalny z 8 czerwca 2017
Czy w Bieszczadach powstanie ośrodek przygotowań olimpijskich? Oby, bo Sanok też na tym skorzysta!

ZOBACZ TAKŻE materiał archiwalny z 28 kwietnia 2016
Czy w Bieszczadach powstanie Centrum Sportów Zimowych za 300 mln zł? (FILM, ZDJĘCIA)

25-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)