REKLAMA
REKLAMA

Wieczornica poświęcona ks. Zdzisławowi Jastrzębiec Peszkowskiemu (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Ks. Zdzisław Jastrzębiec Peszkowski – „Wierny Bogu, Ojczyźnie, Ludziom…. Świadek prawdy, prawdy o Kotyniu!”. Takie hasło przyświecało zorganizowanej końcem października wieczornicy, poświęconej ks. Zdzisławowi Jastrzębiec Peszkowskiemu – postaci niezwykłej, niezłomnej, wyjątkowej…. i jakże ważnej dla sanockiej społeczności. Ten Wielki Człowiek, Patriota, Polak stał się „…świadkiem prawdy, prawdy o Katyniu” oraz inspiratorem wielu działań, upamiętniających prawdę historyczną.

 

To właśnie w dwunastą rocznicę śmierci, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku, której ks. Peszkowski, od 2008 roku jest patronem, przygotowali niezwykle wzruszającą, nawiązującą do wspomnień licznych zgromadzonych, lekcję patriotyzmu. Uroczystości, które w październikowy, piątkowy wieczór 2019 roku, odbyły się w Kościele pw. Chrystusa Króla w Sanoku, wpisywały się w coroczne obchody Dnia Patrona Szkoły i były dla lokalnej społeczności wyjątkową lekcją historii.

Wiele emocji i wzruszeń dostarczyło widowisko słowno-muzyczne, w którym zostały połączone autentyczne wypowiedzi ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego z utworami lirycznymi ks. Twardowskiego, Jana Pawła II, czy samego ks. Peszkowskiego. Dodatkowo wzbogacone pokazem multimedialnym, pozwoliło przenieść się widzom w „świat wartości ks. Peszkowskiego”. Treści słowne, przeplecione utworami muzycznymi takimi jak „Ocalić od zapomnienia”, „Wędrówką życie jest człowieka”, „Wolność”, „Bieszczadzkie Anioły”, czy duch harcerski unoszący się z „Modlitwy harcerskiej” krążyły, czuwały i skupiały całą uwagę oglądających. Całości przedstawienia, dopełniła piękna scenografia.

źródło: materiały nadesłane

12-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)