REKLAMA
REKLAMA

Wieczornica poświęcona ks. Zdzisławowi Jastrzębiec Peszkowskiemu (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Ks. Zdzisław Jastrzębiec Peszkowski – „Wierny Bogu, Ojczyźnie, Ludziom…. Świadek prawdy, prawdy o Kotyniu!”. Takie hasło przyświecało zorganizowanej końcem października wieczornicy, poświęconej ks. Zdzisławowi Jastrzębiec Peszkowskiemu – postaci niezwykłej, niezłomnej, wyjątkowej…. i jakże ważnej dla sanockiej społeczności. Ten Wielki Człowiek, Patriota, Polak stał się „…świadkiem prawdy, prawdy o Katyniu” oraz inspiratorem wielu działań, upamiętniających prawdę historyczną.

 

To właśnie w dwunastą rocznicę śmierci, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku, której ks. Peszkowski, od 2008 roku jest patronem, przygotowali niezwykle wzruszającą, nawiązującą do wspomnień licznych zgromadzonych, lekcję patriotyzmu. Uroczystości, które w październikowy, piątkowy wieczór 2019 roku, odbyły się w Kościele pw. Chrystusa Króla w Sanoku, wpisywały się w coroczne obchody Dnia Patrona Szkoły i były dla lokalnej społeczności wyjątkową lekcją historii.

Wiele emocji i wzruszeń dostarczyło widowisko słowno-muzyczne, w którym zostały połączone autentyczne wypowiedzi ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego z utworami lirycznymi ks. Twardowskiego, Jana Pawła II, czy samego ks. Peszkowskiego. Dodatkowo wzbogacone pokazem multimedialnym, pozwoliło przenieść się widzom w „świat wartości ks. Peszkowskiego”. Treści słowne, przeplecione utworami muzycznymi takimi jak „Ocalić od zapomnienia”, „Wędrówką życie jest człowieka”, „Wolność”, „Bieszczadzkie Anioły”, czy duch harcerski unoszący się z „Modlitwy harcerskiej” krążyły, czuwały i skupiały całą uwagę oglądających. Całości przedstawienia, dopełniła piękna scenografia.

źródło: materiały nadesłane

12-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)