REKLAMA
REKLAMA

Wiemy jak nazywają się najmłodsze żubry ze Stuposian!

Dwóch najmłodszych potomków żubrów w Stuposianach oficjalnie zostało ochrzczonych. Tym razem uczestnicy konkursu wybierali imiona dla Niej i dla Niego. 

– Konkurs rozstrzygnięty, więc możemy już oficjalnie przedstawić Wam imiona, które w tym roku dostały żubry – czytamy na profilu FB Nadleśnictwa Stuposiany. 

Tym razem poszukiwano dwóch imion dla Niej i dla Niego.

– Ala, która nadesłała propozycję imienia została „matką chrzestną” PUMORI, a Magda została „matką chrzestną” PUMUCZKA – ogłosili leśnicy. 

Imiona wszystkich żubrów linii białowieskiej pochodzących z polskich hodowli zaczynają się literami „PO”. Wyjątek stanowi linia pszczyńska, ponieważ imiona żubrów wywodzących się z tej linii rozpoczynają się od liter „PL”.

Literami „PU” rozpoczynają się imiona żubrów pochodzących z Polski i należących do linii białowiesko-kaukaskiej. Takimi literami zaczynają się też imiona żubrów przebywających w Zagrodzie Pokazowej Żubrów w Mucznem. W Zagrodzie urodziło się dotychczas ponad 20 żubrów, m.in. Purpurka, Pujan, Putomek, Puder, Putrycja, Puzel, Pudding, czy Puzonia.

Każdego roku Nadleśnictwo Stuposiany ogłasza konkurs na żubrze imię. 

Prezentujemy zestawienie wszystkich imion żubrów linii białowiesko-kaukaskiej. W nawiasie obok imienia podany jest numer rodowodowy.

Źródło: Nadleśnictwo Stuposiany

Zdjęcia: RDLP Krosno, T. Rózycki

 

12-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)