REKLAMA
REKLAMA

Wiesław Banach Honorowym Obywatelem Miasta Sanoka. „Czuję się sanoczaninem” (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj podczas uroczystej sesji miejskiej nadano tytuł Honorowego Obywatela Miasta Sanoka Wiesławowi Banachowi, dyrektorowi Muzeum Historycznego w Sanoku.

Nie spodziewałem się czegoś takiego, bo wydawało mi się, ze po prostu pracuję i robię to co do mnie należy – skromnie jak zwykle powiedział Wiesław Banach.

Zawsze elegancki, wyrozumiały, inspirujący i uśmiechnięty – tak o dyrektorze mówią jego przyjaciele, współpracownicy.

Wiesław Banach pochodzi z Wielkopolski. Do Sanoka przeprowadził się po studiach, tu założył rodzinę i rozpoczął pracę w Muzeum Historycznym w Sanoku, tu mieszka od 42 lat.

Po studiach wydawało mi się, że osiądę w jakimś dużym mieście, może jakieś muzeum, jednak Pan Bóg prowadzi człowieka swoimi drogami, niż tymi, które można sobie zaplanować i całe szczęście, że tak jest, bo nie spotkalibyśmy się tutaj, może nawet nie byłoby tej galerii (Beksińskiego przyp. red.) – powiedział podczas uroczystej sesji Wiesław Banach.

Od 29 lat jest dyrektorem Muzeum Historycznego w Sanoku. Stworzył Galerię Zdzisława Beksińskiego, która pozwoliła miastu wkroczyć na salony kulturalne Europy. Od stycznia Wiesław Banach wybiera się na emeryturę, jednak już teraz zaznacza, że nie będzie próżnował, a zamierza zrealizować te wszystkie plany, na które zabrakło czasu podczas dyrektorowania sanockiemu muzeum.

Podczas spotkania podkreślił, że w pełni czuje się sanoczaninem, człowiekiem stąd i to właśnie w Sanoku spotkał fantastycznych ludzi. Podziękował swoim bliskim, współpracownikom, samorządowcom oraz wszystkim tym, których spotkał na swojej drodze w Sanoku.

Nie obeszło się także bez ciekawych anegdot, opowieści, wspomnień i wzruszeń.

A oto fotorelacja z tego wydarzenia.

 

03-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)