REKLAMA
REKLAMA

Występy i licytacje. Zebrana zawrotna kwota! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Pomaganie innym to piękna sprawa. Dobrze wiedzą o tym uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku. Organizowane przez nich, wraz z gronem pedagogicznym, akcje stały się sanocką tradycją.

Koncert Charytatywny w SDK organizowany jest już od 13 lat. Z inicjatywą wydarzenia wyszli uczniowie. Podczas imprezy jak co roku zaprezentowali się z najlepszej strony, pokazali swoje ukryte talenty, ale również grono pedagogiczne dołożyło swoje „trzy grosze”.

Musimy pamiętać, że Koncert Charytatywny to nie tylko utalentowani młodzi ludzie występujący na scenie oraz prowadzący, ale również wolontariusze kwestujący oraz sprzedający własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe na korytarzach SDK, pilnujący szatni, a także tzw. „Mistrzowie Backstage’a”, czyli całe grono pomocników znajdujących się za sceną, wraz z nauczycielami, których pomoc w przygotowaniu wydarzenia jest dla uczniów nieodzowna. Szczególne wyróżnienie należy się głównym organizatorkom: Ewie Kasprzak, Katarzynie Nowak oraz Ewie Mazepie, które zawsze dają z siebie wszystko na scenie jak i poza nią. Impreza nie mogłaby się odbyć również bez sponsorów, którzy co roku wspierają Koncert zarówno materialnie jak i finansowo.

Oprócz występów artystycznych odbyły się liczne licytacje. Największym zaskoczeniem tej edycji było wylicytowanie tomiku poezji doktora nauk humanistycznych Jacka Mączki za niesamowitą kwotę 800 zł. Można było również nabyć koszulkę Reprezentacji Polskich Koszykarzy z autografami graczy oraz piłkę do siatkówki podpisaną przez Mistrzów Polski siatkarzy Skry Bełchatów.

Podczas tegorocznego Koncertu zebrano 10334 zł i 86 groszy, które zostaną przekazane na rzecz związanej z koncertem Akcji Mikołaj. Dzięki tym środkom ponad 300 dzieci i seniorów otrzyma w tym roku paczki od Świętego Mikołaja, które zostaną dostarczone przez uczniów sanockiej „Jedynki” już 6 grudnia.

Mimo tak wielu lat, tradycja pomagania jest wciąż żywa, a kolejne roczniki z ogromnym entuzjazmem ją kultywują, wychodząc z założenia, że okazane dobro zawsze do nas wraca. Bez wątpienia dzień 29 listopada pozostanie jeszcze długo w naszej pamięci.

materiały nadesłane
zdjęcia udostępnił: Wojciech Kaczkowski

05-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)