REKLAMA
przeprosiny
Janas Podłogi
REKLAMA

Wzrosną opłaty za śmieci. W Bukowsku nawet o połowę

GMINA BUKOWSKO / PODKARPACIE. Od kilku miesięcy mówi się,  że w nowym roku wzrosną opłaty za gospodarowanie odpadami. Czy mieszkańcy naszych gmin mogą spodziewać się sporych podwyżek? Wzięliśmy pod lupę samorządy naszego powiatu. Na początek sprawdźmy, jak wygląda sytuacja w gminie Bukowsko.

Tu podwyżka planowana jest od 1 lutego 2019 roku. Z czego ona wynika? – Podyktowana jest wzrostem opłaty za transport odpadów oraz za przyjęcie do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Krośnie – informuje Zofia Zarzyka z Urzędu Gminy Bukowsko.

Według wstępnych wyliczeń wspomniany wzrost wyniesie i w jednym, i w drugim przypadku nawet 100%. Obecnie kończy się trzyletnia umowa z podmiotem, odbierającym odpady. W tym czasie obowiązywała niezmieniona stawka.

Stawki za śmieci w gminie Bukowsko, obowiązujące do końca stycznia 2019 r., do wygórowanych nie nalezą. Mieszkańcy płacą 7,50 zł od osoby, gdy odpady segregują i 14 zł, gdy oddają odpady zmieszane. Nad nowymi stawkami, radni mają pochylić się w przyszłym tygodniu. Nieoficjalnie mówi się, że ceny mogą podskoczyć o 50-60%.

red.

źródło: UG Bukowsko

 

05-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)