REKLAMA
REKLAMA

Zawodnicy UKS Sprint Sanok w gazie! Kolejne medalowe żniwa (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zawodnicy UKS Sprint Sanok wystartowali w ogólnopolskich zawodach o Puchar Roztocza. Tomaszów Lubelski gościł także zawodników z Białorusi, co tylko podniosło poziom i atrakcyjność tych zawodów. – Udało nam się potwierdzić, że zasługujemy na miano wschodzącej potęgi jazdy szybkiej na rolkach, szczególnie patrząc na wyniki zawodów od najmłodszych kategorii – skomentował trener Mateusz Chabko.

Portal Esanok.pl jest patronem medialnym UKS Sprint Sanok

esanok1

Worek z medalami otwiera Laura Bluj w kategorii Juniorka F 2013 i młodsze wygrywając wszystkie cztery biegi na 100m, 200m, 200m i 300m.
1. Laura Bluj (UKS Sprint Sanok)
2. Maja Korkosz (TUKS RST ROZTOCZE T.L.)
3. Aurelia Korkosz (TUKS RST ROZTOCZE T.L.)

Następnie w tej samej kategorii Juniorów F – Doskowski Aleksander (najmłodszy zawodnik na tej imprezie) zajmuje 2 miejsce, a jego kolega klubowy Bartosz Pawlikowski melduje się tuż za kolegą z klubu.
1. Oliwier Hucik (TUKS RST ROZTOCZE T.L.)
2. Aleksander Doskowski (UKS Sprint Sanok)
3. Bartosz Pawlikowski (UKS Sprint Sanok)

W Juniorka E1 rocz. 2012 Lena Tokarska z dużą przewagą zwycięża w swojej kategorii, wygrywając wszystkie biegi na 100, 300, 200 i 400m.
1. Lena Tokarska (UKS Sprint Sanok)
2. Agata Tetych (TUKS RST ROZTOCZE T.L.)
3. Maria Blinow ( Legia Warszawa)

Kategorie Juniorka E2 rocz. 2011 całkowicie zdominowała Bianka Bluj również wygrywając bezapelacyjnie wszystkie dystanse 100, 200, 300 i 400m.
1. Bianka Bluj (UKS Sprint Sanok)
2. Eliza Prokopiszyb (TUKS RST ROZTOCZE T.L.)
3. Maja Sikora (TUKS RST ROZTOCZE T.L.)

W tej samej kategorii chłopców pewnie zwycięża Michał Niemczyk zajmując 1 miejsce na 100,300,200 i 400m. Bartosz Łożański startował tylko w 1 dzień plasując się tuż za kolegą klubowym w 1 dniu.
1. Michał Niemczyk (UKS Sprint Sanok)
2. Patryk Wolańczyk (UKS „GIM-DWÓJKA” T.L.)
3. Dawid Wołoszyn (TUKS RST ROZTOCZE T.L.)
4. Bartosz Łożański ( UKS Sprint Sanok)

W kategorii Juniorka D1 rocz. 2010 (100,500,200 i 600m) mało brakowało do opanowania całego podium, lecz Kaja Bernat startowała tylko w 1 dzień i tak plasując się na 4 miejscu. Na wszystkich dystansach bezapelacyjnie wygrywa Madlen Pietrusa, tuż za koleżanką klubową na 2 miejscu melduje się Oliwia Dydek raz tylko ustępując 2 miejsce na 100m na rzecz Kaji Biernat.
1. Madlen Pietrusa ( UKS Sprint Sanok)
2. Oliwia Dydek ( UKS Sprint Sanok )
3. Daria Ferens (UKS „GIM-DWÓJKA” T.L)
4. Kaja Bernat ( UKS Sprint Sanok)

Podobnie było w Juniorkach D2 rocz. 2009 (100,500,200 i 600m). Grega Emilia ze sporą przewagą wygrywa wszystkie biegi. Ciekawie wyglądała walka o 2 miejsce, gdzie Maria Piecuch minimalnie ulega zawodniczce z Tomaszowa Lubelskiego zajmując ostatecznie 3 miejsce. Tuż za podium melduje się Oktawia Bochnak, a na 5 miejscu koleżanka klubowa Lena Wisłocka, które mocno napsuły krwi czołówce, zajmując na poszczególnych dystansach miejsca na podium.
1. Emilia Grega ( UKS Sprint Sanok)
2. Patrycja Chmielewska ( TUKS RST ROZTOCZE T.L. )
3. Maria Piecuch ( UKS Sprint Sanok)
4. Oktawia Bochnak ( UKS Sprint Sanok)
5. Lena Wisłocka ( UKS Sprint Sanok)

W kategorii Młodziczka rocz. 2007- 2008 (200m, 3 000m eliminacje, 500m, 2 000m na punkty) twarde warunki postawiły zawodniczki Proskates Mińsk z Białorusi. Mimo braku w składzie Julity Krawiec nasze rolkarki nie dały za wygraną. Na podium Julia Kogut rozdzieliła zawodniczki z Mińska zajmując 2 miejsce dając świetny pokaz profesjonalnego ścigania się na rolkach błyskawicznie likwidując ucieczki na dystansie nie pozwalając odjechać rywalkom. W pierwszej 10-tce plasuje się jeszcze Maja Pytlowany, Paula Doskowska oraz Natalia Łożańska z kolei w drugiej 10-tce Magdalena Pawlikowska, Zofia Niemczyk, Maja Dąbrowska, Aleksandra Górecka. Brawa dla wszystkich zawodniczek z tej kategorii, które pokazały klase i niezły pokaz taktyki i umiejętności jazdy szybkiej na rolkach.
1. Daria Stepanowa ( Proskating Mińsk )
2. Julia Kogut ( UKS Sprint Sanok )
3. Kira Gonczarik ( Proskating Mińsk )
4. Adela Strygel ( Legia Warszawa )
5. Julia Danielkiewicz (TUKS RST ROZTOCZE T.L.)
6. Maja Pytlowany ( UKS Sprint Sanok )
7. Paula Doskowska ( UKS Sprint Sanok )

10. Natalia Łożańska ( UKS Sprint Sanok )
11. Magdalena Pawlikowska ( UKS Sprint Sanok )

16. Zofia Niemczyk ( UKS Sprint Sanok )
17. Maja Dąbrowska ( UKS Sprint Sanok )
18. Aleksandra Górecka ( UKS Sprint Sanok )

W kategorii MŁODZIEŻOWIEC KOB. rocz. 2001-2002 Aleksandra Lenart zajmuje 2 miejsce.

Cieszę się że tym razem udało nam się zabrać na zawody większą kadrę UKS sprint Sanok – mówi trener UKS Sprint Sanok Piotr Bluj. – Zawody były super zorganizowane, przyjechało sporo zawodników nie tylko z Polski. Możemy pozazdrościć takiego profesjonalnego toru do jazdy szybkiej, jaki posiada Tomaszów Lubelski. Cieszą nas sukcesy naszych podopiecznych, mimo że to jeszcze nie jest największa siła rażenia naszego klubu. Sporo naszych zawodników debiutowało na tak dużych zawodach i trzeba przyznać, że świetnie sobie poradzili, biorąc przykład z bardziej doświadczonych reprezentantów klubu.

źródło: materiały nadesłane

20-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)