REKLAMA
REKLAMA

15-latek zabił siostrę. Chciał mordować dalej?

PODKARPACIE. Trwa śledztwo w sprawie śmierci 17-letniej Natalii, mieszkanki wsi Głowaczowa w powiecie dębickim. Do zabójstwa dziewczyny przyznał się 15-letni brat. Podczas badania sprawy wyszło na jaw, że siostra była na szczycie długiej listy, spisanej w zeszycie chłopaka. Łącznie, widniało na niej 19 osób, głównie z najbliższej rodziny. Zdaniem śledczych, nastolatek mógł planować zrobienie krzywdy kolejnym osobom.

Postępowanie w sprawie prowadzi Sąd Rejonowy w Dębicy, III Wydział Rodzinny i Nieletnich. Wcześniej śledztwem zajmowała się Prokuratura Rejonowa w Dębicy. Tam ustalono kolejne szokujące fakty dotyczące ogromnej tragedii z Głowaczowej.

W notatkach 15-latka natrafiono na listę 19 osób, którym najprawdopodobniej chłopak chciał zrobić krzywdę. Siostra Natalia była na pierwszy miejscu – informuje nas Jacek Żak, Prokurator Rejonowy w Dębicy.

Jak udało nam się dowiedzieć, osoby z listy nosiły dwa nazwiska.

Rodzaj pamiętnika, który znaleziono przy nastolatku w momencie zatrzymania przez policję miał zapisanych około 30-40 stron. Z treści umieszczonych w zeszycie wynika, że stan psychiczny chłopaka pogarszał się.

– Oprócz treści, z których wynikało, że zamierza zrobić krzywdę swoim najbliższym, w zeszycie były związane z tym rysunki, a także opisy czynności seksualnych i przypisana do nich punktacja – mówił nam już wcześniej prokurator Żak.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 15-latek zabił siostrę. Wątki seksualne w zeszycie chłopaka.

Zlecono wykonanie sekcji zwłok ofiary. Wyniki będą znane przed świętami. Podobnie jak opinie biegłych pedagogów, psychologów i psychiatrów.

Najprawdopodobniej zawnioskowane zostanie przeprowadzenie obserwacji chłopaka przez psychiatrów – mówi Tomasz Mucha, Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

Tego typu obserwacje prowadzone są zazwyczaj w szpitalach psychiatrycznych.

15-latek przebywa w schronisku

Aktualnie chłopak przebywa w schronisku dla nieletnich na terenie województwa lubelskiego.

Decyzja o umieszczeniu chłopaka w schronisku obowiązuje przez okres 3 miesięcy od momentu zatrzymania. 

Chłopak uniknie surowej kary?

Nastolatek usłyszał zarzut zabójstwa 17-letniej Natalii.

Jeśli wina 15-letniego brata ofiary zostanie stwierdzona i będzie on sądzony jako nieletni – na co wiele wskazuje, to najsurowszą karą, jaka go spotka może być pobyt w zakładzie poprawczym do ukończenia 21 roku życia.

Ostateczną decyzję dotyczącą tego, czy chłopak będzie sądzony jako nieletni, czy też zgodnie z zapisami Kodeksu Karnego podejmie sąd. Na ten moment nie wiadomo, kiedy taka decyzja zapadnie.

zdjęcie poglądowe / archiwum policja.pl


Do rodzinnej tragedii doszło 2 listopada przed godziną 18:00 w miejscowości Głowaczowa w powiecie dębickim.

Wstępne ustalenia prokuratury wskazują, że w pewnym momencie 15-letni chłopiec wtargnął do pokoju swojej siostry i zaczął ją bić drewnianym kijem, a chwilę później zadał kilka ciosów nożem. Następnie przeciągnął ofiarę przez cały dom i zrzucił ją do piwnicy. Rodziców rodzeństwa nie było wtedy w domu.

Po zdarzeniu chłopak zadzwonił na numer alarmowy i przekazał dyspozytorowi co się stało. Policjantom, którzy niedługo później pojawili się na miejscu zdarzenia powiedział, że zabić siostrę kazały mu „głosy w głowie”.

Jak mówili pracujący przy sprawie funkcjonariusze, nic nie wskazywało na taką tragedię. Rodzina wydawała się zupełnie normalna, a chłopak oceniany był jako osoba inteligentna. Prokurator Żak dodawał, że wprawdzie chłopak leczył się od dziecka, ale nie pod kątem psychiatrycznym.

23-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)