REKLAMA
REKLAMA

18 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu!

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 319 nowych przypadkach koronawirusa w kraju. Aż 18 dotyczy Podkarpacia. Publikujemy informację na temat ognisk choroby w naszym województwie.

Wkrótce szczegółowy komunikat wojewódzkiego sanepidu. Dowiemy się więcej na temat aktualnych ognisk choroby na Podkarpaciu.

grafika poglądowa


W Polsce mamy już 33 714 zdiagnozowanych przypadków koronawirusa. Wyzdrowiało 19 972 osób. Odnotowano 1435 zgonów.

Na terenie Podkarpacia zdiagnozowano 18 kolejnych zachorowań. To:

  • 2 osoby z powiatu stalowowolskiego – kobieta w sile wieku i dziecko (izolacje)
  • starszy mężczyzna z powiatu jasielskiego – hospitalizowany
  • starsza kobieta z powiatu mieleckiego (izolacja)
  • 14 osób z powiatu jarosławskiego (starsza kobieta hospitalizowana oraz jedna młoda kobieta i trzy w sile wieku; trzech młodych mężczyzn, dwoje dzieci oraz czterech mężczyzn w sile wieku)) wszyscy w izolacji.

Łącznie w naszym województwie odnotowano 621 przypadków, a 363 osoby wyzdrowiały. Odnotowano 50 zgonów.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 37 447 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym:

  • w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 26 265
  • dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 11 182

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 26 osób, 2121 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 108 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 100 osób.

Kolejne 5 osób, które wyzdrowiało to 2 osoby z powiatu bieszczadzkiego, i po jednej osobie z miasta Rzeszowa oraz powiatów rzeszowskiego i mieleckiego.

Dane: WSSE w Rzeszowie

Dane: Ministerstwo Zdrowia / Twitter


INFORMACJA NA TEMAT AKTUALNYCH OGNISK KORONAWIRUSA NA PODKARPACIU

Aktualna sytuacja na terenie województwa podkarpackiego 27-06-2020 (WSSE w Rzeszowie)

Aktualizacja informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarosławiu
Ogółem potwierdzono 94 wyniki dodatnie w ognisku w Centrum Opieki Medycznej (oddział wewnętrzny) w Jarosławiu w tym u 45 pacjentów (z różnych powiatów ; w tym 10 zgonów) i 10 osób z personelu medycznego oraz 39 osób z kontaktu. Na dzień 24 czerwca kwarantanną objęto 440 osób.

W Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu potwierdzono 10 wyników dodatnich w tym 6 osób personelu medycznego z oddziału psychiatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu i 4 osoby z kontaktu. Kwarantanną na dzień 25 czerwca objęto 20 osób. W dniu 26.06.2020 nie odnotowano pozytywnych wyników.

Ognisko w miejscowości Piwoda w powiecie jarosławskim – potwierdzono wynik dodatni u 25 osób, w tym 1 zgon. (ognisko rodzinne a kolejne wyniki dodatnie to osoby z kontaktu). Kwarantanną objęto 60 osób. Badania osób z kontaktu są w toku. W dniu 26.06.2020 w ognisku nie odnotowano pozytywnych wyników. Trwają dochodzenia epidemiologiczne.

Aktualizacja informacji otrzymanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie
Ogółem w Rzeszowie – 31 osób z potwierdzonym wynikiem dodatnim w tym 3 osoby duchowne, 8 osób personel medyczny oraz 6 pacjentów oddziału nefrologii i stacji dializ Wojewódzkiego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie ( odnotowano 1 zgon), a także 14 osób z kontaktu (w tym 6 z powiatu strzyżowskiego). Na dzień 26.06.2020 nie odnotowano wyników dodatnich. Na dzień 25.06.2020 kwarantanną objęto 46 osób.

Aktualizacja informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu
Ogółem w ognisku w powiecie przemyskim w Nadleśnictwie Bircza potwierdzono u 30 osób wynik dodatni, w tym u 9 pracowników i 21 osób z kontaktu domowego (w tym 5 osoby z powiatu sanockiego – o tych przypadkach piszemy poniżej w informacji z Sanoka). Na dzień 25.06.2020 kwarantanną obejmuje 26 osób.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku informuje:
W dniu 21.06.2020 PPIS w Sanoku otrzymał informację o dodatnim wyniku u 5 osób, z których jedna miała styczność z osobą o dodatnim wyniku Covid-19 powiązaną z ogniskiem Nadleśnictwo Bircza. Wszystkie te osoby są w izolacji. Kwarantanną objęto 70 osób w tym pracowników SPGK, personel i podopiecznych Domu Dziecka. Na dzień 26.06.2020 r. nie uzyskano wyników pozytywnych i zwolniono dzieci i personel z kwarantanny.

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kolbuszowej
W związku z otrzymaniem informacji o dodatnim wyniku osoby zamieszkałej na terenie powiatu kolbuszowskiego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał decyzję o objęciu kwarantanna 20 osób z terenu powiatu (oraz 78 osób z sąsiednich powiatów). Na dzień 26.06.2020 nie odnotowano wyników dodatnich.

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że PPIS województwa podkarpackiego prowadzą dochodzenia epidemiologiczne dotyczące osób ze styczności w poszczególnych ogniskach na terenie województwa podkarpackiego i innych regionów kraju. W dniu 25 czerwca uzyskano wynik dodatni osoby zatrudnionej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Kwarantanna objęto 17 osób zatrudnionych w Urzędzie oraz osoby wspólnie zamieszkujące (decyzje o objęciu kwarantanną wydają Państwowi Powiatowi Inspektorzy Sanitarni właściwi do miejsca zamieszkania). Na dzień 26.06.2020 nie uzyskano pozytywnych wyników u pracowników Urzędu. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.

Wszystkie osoby z dodatnim wynikiem są hospitalizowane lub przebywają w izolacji.

Osoby przebywające w kwarantannie po uzyskaniu wyniku dodatniego są kierowane na izolację lub w razie pogorszenia stanu zdrowia są hospitalizowane

źródło: Red., Ministerstwo Zdrowia – Twitter, WSSE w Rzeszowie

foto nagłówek: poglądowe

27-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)