REKLAMA
REKLAMA

18 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu!

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 319 nowych przypadkach koronawirusa w kraju. Aż 18 dotyczy Podkarpacia. Publikujemy informację na temat ognisk choroby w naszym województwie.

Wkrótce szczegółowy komunikat wojewódzkiego sanepidu. Dowiemy się więcej na temat aktualnych ognisk choroby na Podkarpaciu.

grafika poglądowa


W Polsce mamy już 33 714 zdiagnozowanych przypadków koronawirusa. Wyzdrowiało 19 972 osób. Odnotowano 1435 zgonów.

Na terenie Podkarpacia zdiagnozowano 18 kolejnych zachorowań. To:

  • 2 osoby z powiatu stalowowolskiego – kobieta w sile wieku i dziecko (izolacje)
  • starszy mężczyzna z powiatu jasielskiego – hospitalizowany
  • starsza kobieta z powiatu mieleckiego (izolacja)
  • 14 osób z powiatu jarosławskiego (starsza kobieta hospitalizowana oraz jedna młoda kobieta i trzy w sile wieku; trzech młodych mężczyzn, dwoje dzieci oraz czterech mężczyzn w sile wieku)) wszyscy w izolacji.

Łącznie w naszym województwie odnotowano 621 przypadków, a 363 osoby wyzdrowiały. Odnotowano 50 zgonów.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 37 447 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym:

  • w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 26 265
  • dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 11 182

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 26 osób, 2121 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 108 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 100 osób.

Kolejne 5 osób, które wyzdrowiało to 2 osoby z powiatu bieszczadzkiego, i po jednej osobie z miasta Rzeszowa oraz powiatów rzeszowskiego i mieleckiego.

Dane: WSSE w Rzeszowie

Dane: Ministerstwo Zdrowia / Twitter


INFORMACJA NA TEMAT AKTUALNYCH OGNISK KORONAWIRUSA NA PODKARPACIU

Aktualna sytuacja na terenie województwa podkarpackiego 27-06-2020 (WSSE w Rzeszowie)

Aktualizacja informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarosławiu
Ogółem potwierdzono 94 wyniki dodatnie w ognisku w Centrum Opieki Medycznej (oddział wewnętrzny) w Jarosławiu w tym u 45 pacjentów (z różnych powiatów ; w tym 10 zgonów) i 10 osób z personelu medycznego oraz 39 osób z kontaktu. Na dzień 24 czerwca kwarantanną objęto 440 osób.

W Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu potwierdzono 10 wyników dodatnich w tym 6 osób personelu medycznego z oddziału psychiatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu i 4 osoby z kontaktu. Kwarantanną na dzień 25 czerwca objęto 20 osób. W dniu 26.06.2020 nie odnotowano pozytywnych wyników.

Ognisko w miejscowości Piwoda w powiecie jarosławskim – potwierdzono wynik dodatni u 25 osób, w tym 1 zgon. (ognisko rodzinne a kolejne wyniki dodatnie to osoby z kontaktu). Kwarantanną objęto 60 osób. Badania osób z kontaktu są w toku. W dniu 26.06.2020 w ognisku nie odnotowano pozytywnych wyników. Trwają dochodzenia epidemiologiczne.

Aktualizacja informacji otrzymanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie
Ogółem w Rzeszowie – 31 osób z potwierdzonym wynikiem dodatnim w tym 3 osoby duchowne, 8 osób personel medyczny oraz 6 pacjentów oddziału nefrologii i stacji dializ Wojewódzkiego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie ( odnotowano 1 zgon), a także 14 osób z kontaktu (w tym 6 z powiatu strzyżowskiego). Na dzień 26.06.2020 nie odnotowano wyników dodatnich. Na dzień 25.06.2020 kwarantanną objęto 46 osób.

Aktualizacja informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu
Ogółem w ognisku w powiecie przemyskim w Nadleśnictwie Bircza potwierdzono u 30 osób wynik dodatni, w tym u 9 pracowników i 21 osób z kontaktu domowego (w tym 5 osoby z powiatu sanockiego – o tych przypadkach piszemy poniżej w informacji z Sanoka). Na dzień 25.06.2020 kwarantanną obejmuje 26 osób.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku informuje:
W dniu 21.06.2020 PPIS w Sanoku otrzymał informację o dodatnim wyniku u 5 osób, z których jedna miała styczność z osobą o dodatnim wyniku Covid-19 powiązaną z ogniskiem Nadleśnictwo Bircza. Wszystkie te osoby są w izolacji. Kwarantanną objęto 70 osób w tym pracowników SPGK, personel i podopiecznych Domu Dziecka. Na dzień 26.06.2020 r. nie uzyskano wyników pozytywnych i zwolniono dzieci i personel z kwarantanny.

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kolbuszowej
W związku z otrzymaniem informacji o dodatnim wyniku osoby zamieszkałej na terenie powiatu kolbuszowskiego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał decyzję o objęciu kwarantanna 20 osób z terenu powiatu (oraz 78 osób z sąsiednich powiatów). Na dzień 26.06.2020 nie odnotowano wyników dodatnich.

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że PPIS województwa podkarpackiego prowadzą dochodzenia epidemiologiczne dotyczące osób ze styczności w poszczególnych ogniskach na terenie województwa podkarpackiego i innych regionów kraju. W dniu 25 czerwca uzyskano wynik dodatni osoby zatrudnionej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Kwarantanna objęto 17 osób zatrudnionych w Urzędzie oraz osoby wspólnie zamieszkujące (decyzje o objęciu kwarantanną wydają Państwowi Powiatowi Inspektorzy Sanitarni właściwi do miejsca zamieszkania). Na dzień 26.06.2020 nie uzyskano pozytywnych wyników u pracowników Urzędu. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.

Wszystkie osoby z dodatnim wynikiem są hospitalizowane lub przebywają w izolacji.

Osoby przebywające w kwarantannie po uzyskaniu wyniku dodatniego są kierowane na izolację lub w razie pogorszenia stanu zdrowia są hospitalizowane

źródło: Red., Ministerstwo Zdrowia – Twitter, WSSE w Rzeszowie

foto nagłówek: poglądowe

27-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)