REKLAMA
REKLAMA

4000 żołnierzy pomaga w walce z koronawirusem (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. – 4048 żołnierzy i pracowników wojska będzie dziś zaangażowanych w walkę z #koronawirus, z czego 1462 wspiera Straż Graniczną i Policję w ochronie granic. Żołnierze również pomagają osobom starszym, kontrolują przestrzeganie kwarantanny oraz oddają krew – poinformował na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

Dodatkowo, w pomoc w walce z koronawirusem zaangażowano Wojska Obrony Terytorialnej.

W najbliższych dniach, zgodnie z moją decyzją, „Terytorialsi” będą wspierali rodziny personelu medycznego, który od kilkunastu dni jest na pierwszej linii walki z pandemią koronawirusa. Bardzo dziękuję za szybką reakcję – pisał w mediach społecznościowych Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej.

grafika poglądowa

Głównymi obszarami działań w walce z koronawirusem, jakie prowadzą Wojska Obrony Terytorialnej są: dostarczanie żywności i leków, wsparcie służb sanitarnych i samorządu terytorialnego, współpraca z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wsparcie rodzin personelu medycznego, kombatantów, osób starszych i przebywających w kwarantannie, oddawanie krwi oraz infolinia psychologiczna.

Wsparcie żołnierzy WOT / grafika: DWOT

źródło: Mariusz Błaszczak / Twitter, kpt. Witold SURA, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

22-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)