REKLAMA
REKLAMA

4000 żołnierzy pomaga w walce z koronawirusem (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. – 4048 żołnierzy i pracowników wojska będzie dziś zaangażowanych w walkę z #koronawirus, z czego 1462 wspiera Straż Graniczną i Policję w ochronie granic. Żołnierze również pomagają osobom starszym, kontrolują przestrzeganie kwarantanny oraz oddają krew – poinformował na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

Dodatkowo, w pomoc w walce z koronawirusem zaangażowano Wojska Obrony Terytorialnej.

W najbliższych dniach, zgodnie z moją decyzją, „Terytorialsi” będą wspierali rodziny personelu medycznego, który od kilkunastu dni jest na pierwszej linii walki z pandemią koronawirusa. Bardzo dziękuję za szybką reakcję – pisał w mediach społecznościowych Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej.

grafika poglądowa

Głównymi obszarami działań w walce z koronawirusem, jakie prowadzą Wojska Obrony Terytorialnej są: dostarczanie żywności i leków, wsparcie służb sanitarnych i samorządu terytorialnego, współpraca z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wsparcie rodzin personelu medycznego, kombatantów, osób starszych i przebywających w kwarantannie, oddawanie krwi oraz infolinia psychologiczna.

Wsparcie żołnierzy WOT / grafika: DWOT

źródło: Mariusz Błaszczak / Twitter, kpt. Witold SURA, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

22-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)