REKLAMA
REKLAMA

6 nowych radiowozów dla podkarpackiej Policji (FOTO)

Policjanci z Rzeszowa otrzymali 6 nowych oznakowanych radiowozów. To pojazdy marki Toyota Corolla w wersji kombi z napędem hybrydowym. Ich zakup sfinansowany został ze środków przekazanych przez Prezydenta Rzeszowa, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, a także środków pochodzących z Programu Modernizacji Policji 2017-2020.

Nowe oznakowane radiowozy będą wykorzystywane w służbie przez rzeszowskich policjantów. Będą z nich korzystać funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego i wydziału wywiadowczo-interwencyjnego, a także policjanci z trzech rzeszowskich komisariatów – Nowe Miasto, Baranówka i Śródmieście.

Pojazdy marki Toyota Corolla w wersji kombi mają napęd hybrydowy i automatyczną skrzynię biegów. Wyposażone są w silniki 1,8 VVT. Ich zalety, to przede wszystkim niskie zużycie paliwa, cicha praca silnika i niska emisja spalin. Każdy samochód kosztował blisko 104 tys. złotych.

Zakup radiowozów został sfinansowany z Programu Modernizacji Policji, przy wsparciu ze środków przekazanych przez Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca (dotacja w wysokości 250 tys. zł) oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego (wsparcie w wysokości 50 tys. zł).

To kolejne radiowozy z napędem hybrydowym, które trafią do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Pierwsze pojazdy tego typu, jako jedne z pierwszych w skali kraju, rzeszowscy policjanci otrzymali w lipcu 2019 roku. Przed miesiącem takie same pojazdy trafiły do komendy powiatowej w Łańcucie oraz trzech komend miejskich – w Rzeszowie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

KWP

29-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)