REKLAMA
REKLAMA

60 tysięcy dolarów w… kieszeni

MEDYKA / PODKARPACIE. Podczas kontroli osób przekraczających pieszo polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) ujawnili niezgłoszone do kontroli znaczne ilości środków pieniężnych. Pieniądze, z naruszeniem obowiązujących procedur, przenosił obywatel Polski.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej podczas kontroli dewizowej osób przekraczających pieszo przejście graniczne w Medyce, wykryli u jednego z podróżnych niezgłoszone do kontroli znaczne ilości środków pieniężnych.

Gotówkę bez wymaganego zgłoszenia przenosił przez granicę 38-letni obywatel Polski. Niemal 62 tysiące amerykańskich dolarów i ponad tysiąc polskich złotych znajdowało się jego w kieszeni.

Mężczyzna dobrowolnie poddał się odpowiedzialności i na poczet grożącej kary wpłacił kwotę 10 000 zł.

To kolejna w tym roku próba nielegalnego przewozu przez granicę środków pieniężnych, wykryta przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w woj. podkarpackim. W kwietniu br. funkcjonariusze KAS podczas kontroli ciężarówki na przejściu granicznym w Korczowej ujawnili równowartość 430 tysięcy złotych, które z naruszeniem obowiązujących procedur przewoził 28- letni ob. Ukrainy.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osoby przekraczające granicę państwową mają obowiązek zgłaszać w formie pisemnej przywóz do kraju oraz wywóz za granicę krajowych lub zagranicznych środków płatniczych, jeżeli ich wartość przekracza łącznie równowartość 10.000 euro. Niedopełnienie tego obowiązku lub podanie w deklaracji nieprawdziwych danych podlega karze grzywny.

KAS w Rzeszowie

01-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)