REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Zamknięty przejazd przez teren komendy policji (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy, którzy zwrócili uwagę na nowe oznakowanie zainstalowane na terenie komendy policji w Sanoku. W dwóch miejscach ustawiono znak B1, czyli zakaz ruchu w obu kierunkach, z tabliczką informującą kogo to obostrzenie nie dotyczy.

Dzisiaj otrzymaliśmy kilka telefonów z sygnałem o zamknięciu możliwości przejazdu przez teren sanockiej komendy policji.

Z możliwości przejazdu przez komendę korzystało wielu wędkarzy, którzy dojeżdżali do stawów „Sosenki”. Niestety nie ma możliwości skorzystania z drogi przez ośrodek „Sosenki”, ponieważ tam brama jest zamknięta od kilku lat – mówi Pan Maciej, pierwszy z naszych rozmówców.

Trzeba pamiętać, że z wypoczynku nad stawami korzystają osoby z niepełnosprawnościami, które nie mają możliwości pozostawienia pojazdów kilkaset metrów od łowisk. Są też właściciele działek rekreacyjnych zlokalizowanych tuż przy akwenie. Jak mają tam dojechać? – pyta nasz Czytelnik.

Jestem bardzo rozczarowany taką decyzją. Ta droga stanowiła dojazd na działki dla wielu osób. Często poruszali się oni na rowerze. Tymczasem ten zakaz dotyczy również rowerzystów – zaznacza kolejna osoba dzwoniąca do redakcji.

Nowe oznakowanie pojawiło się na tym terenie w ubiegły wtorek. Jak dowiadujemy się w jednostce, decyzja komendanta nadkom. Krzysztofa Łopuszańskiego była podyktowana względami bezpieczeństwa oraz ograniczoną liczbą miejsc parkingowych.

Zgodnie ze wskazaniami map geodezyjnych, opisywany teren nie jest drogą, a jego właścicielem jest Skarb Państwa. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie jest użytkownikiem wieczystym gruntu – wyjaśnia decyzję szefa komendy asp. Izabela Rowińska-Ciępiel, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Szczególnie w miesiącach wiosennych i letnich, z terenu tego chętnie korzysta spora grupa mieszkańców. Piesi, rowerzyści, kierowcy samochodów. Jeśli chodzi o tych pierwszych, rzadko korzystają oni z chodnika, raczej wybierają jezdnię. A to może powodować niebezpieczne sytuacje, gdy np. spod komendy wyruszają radiowozy „na sygnale”.

W komendzie dowiadujemy się również, że w bezpośrednim sąsiedztwie terenu jednostki istnieje alternatywna droga, która mogłaby służyć mieszkańcom w dojeździe nad stawy i ogólnie na tereny przy Sanie.

Komendant zwrócił się już w tej sprawie do władz miasta – zaznacza asp. Izabela Rowińska-Ciępiel z KPP Sanok.

Na ten moment droga wygląda jak na poniższych zdjęciach. Z pewnością wymaga szeregu prac, aby przygotować ją do ruchu pojazdów.

Znak B-1 oznacza zakaz ruchu na drodze: pojazdów, kolumn pieszych, jeźdźców i poganiaczy. Stosuje się go w celu zamknięcia odcinka drogi dla ruchu wszelkich pojazdów.

Dopuszcza się możliwość dodania do znaku tabliczki informującej o odstępstwach. W tym przypadku zakaz nie dotyczy:

– Pojazdów służbowych policji
– Instytucji współpracujących, zatrudnionych w KPP Sanok,
– Interesantów,
– Właścicieli działek nr 58/31 i nr 58/129.

01-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)