REKLAMA
REKLAMA

Alarm bombowy w kinie. Policjanci nie znaleźli nic podejrzanego

KROSNO / PODKARPACIE. Po godzinie 10:00 do Komendy Miejskiej Policji w Krośnie wpłynęło zawiadomienie o zagrożeniu związanym z możliwym podłożeniem ładunków wybuchowych w kilkunastu lokalizacjach na Podkarpaciu, między innymi w kinie przy ul. Bieszczadzkiej w Krośnie. Trwa akcja służb, które weryfikują to zgłoszenie. Na razie nie podjęto decyzji o ewakuacji. Zgłoszenie mówi o groźbie detonacji ładunku za około 2 godziny podczas konkretnego seansu.

Informacje te potwierdza aspirant sztabowy Paweł Buczyński, oficer prasowy KMP Krosno.

Stan na 10:45.

Informację otrzymaliśmy po godzinie 10:00. Zawiadomienie dotyczyło podłożenia ładunków wybuchowych w kilkunastu lokalizacjach na Podkarpaciu, między innymi w kinie przy ul. Bieszczadzkiej w Krośnie. Aktualnie służby weryfikują to zgłoszenie. Na razie nie ma decyzji o ewakuacji. Groźba detonacji ładunku dotyczy konkretnego seansu, który zaplanowano za około 2 godziny – relacjonuje aspirant sztabowy Paweł Buczyński, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

AKTUALIZACJA 13:50.

Jak dowiadujemy się w krośnieńskiej komendzie, policjanci zakończyli już działania w terenie w związku z tym zgłoszeniem. Przeszukano pomieszczenia kina i nie odnaleziono żadnych podejrzanych przedmiotów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla widzów. Zbadano maile z informacjami o ładunkach wybuchowych. Ze względu na niską wiarygodność nie prowadzono kolejnych czynności związanych z przeszukaniami.

Każdorazowo w takiej sytuacji służby skupią się teraz na ustaleniu autora wiadomości. Policjanci będą chcieli jak najszybciej odnaleźć osobę odpowiedzialna za wszczęcie alarmu. Grozi jej odpowiedzialność karna.

Grafika poglądowa / pixabay.com

28-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)