REKLAMA
REKLAMA

Atak nożownika na dworcu autobusowym. Kierowca w ciężkim stanie

KROSNO / PODKARPACIE. W środę wieczorem na dworcu autobusowym w Krośnie doszło do ataku na kierowcę jednego z kursowych busów. Mężczyzna otrzymał kilka ciosów niebezpiecznym narzędziem i z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Wczoraj policjanci przeprowadzili obławę w celu zatrzymania napastnika.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 19:40 na dworcu autobusowym w Krośnie.

Gdy jeden z kursowych busów dojechał do ostatniego przystanku, pasażerowie opuścili pojazd. Wszyscy poza jednym – śpiącym mężczyzną. Kierowca zauważył go i podszedł próbując rozbudzić pasażera. Wtedy został zaatakowany, najpierw fizycznie, a później za pomocą niebezpiecznego narzędzia – relacjonuje asp. szt. Paweł Buczyński, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie.

Napastnik oddalił się, a zakrwawiony kierowca zdołał jeszcze wyjść z busa. Z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala w Krośnie. Aktualnie, stan 59-letniego mężczyzny określa się jako ciężki, ale stabilny. Według nieoficjalnych informacji, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policja szybko zorganizowała obławę na sprawcę ataku. Nie przyniosła ona jednak skutku. Od rana prowadzone są intensywne czynności operacyjne. Wytypowano kilka osób. Przesłuchano świadków. Sprawdzany jest monitoring miejski zarówno w Krakowie (tam rozpoczął się kurs), jak i w Krośnie. Badane są billingi.

źródło: archiwum KPP Mielec

18-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)