REKLAMA
REKLAMA

AUTOSAN: Kolejne „gazowce” dotarły do Rzeszowa

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek 23 listopada br. do rzeszowskiego MPK dostarczonych zostało kolejnych 7 gazowych autobusów AUTOSAN SANCITY 12LF CNG. Docelowo rzeszowska komunikacja miejska będzie korzystała z 60 takich pojazdów.

5fbd029fd747f9.20269809_img-20201124-114633-k

W poniedziałek Autosan dostarczył do Rzeszowa kolejnych siedem autobusów CNG.

– Stanowią one drugą partię dostaw wynikających z umowy podpisanej w listopadzie ubiegłego roku. Autobusy dołączyły do pierwszej dwudziestki, która eksploatowana jest w komunikacji miejskiej stolicy Podkarpacia od kwietnia 2020 roku – napisał w komunikacie Autosan.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie W maju bieżącego roku ogłosił przetarg na dostawę miejskich autobusów. Zamówienie dotyczyło dostarczenia do Rzeszowa 40 sztuk nowoczesnych, ekologicznych autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym z opcją zwiększenia ich ilości o kolejne 20 sztuk. Na realizację zamówienia podstawowego zamawiający planował przeznaczyć 56 milionów złotych.

– Podobnie, jak poprzednie SANCITY 12LF CNG, które w dniu wczorajszym dotarły do Rzeszowa przystosowane są do przewozu 27 pasażerów na miejscach siedzących. Wyposażone zostały m. in. w systemy informacji pasażerskiej, monitoringu, detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika, biletomaty obsługujące zarówno płatności gotówkowe jak i realizowane za pomocą kart płatniczych, bramki liczące potoki pasażerskie – podaje Autosan

Dzięki zwiększeniu dofinansowania z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 (kwota dofinansowania wynosi 56 milionów złotych) Autosan dostarczy do Rzeszowa łącznie 60 nowoczesnych autobusów zasilanych CNG. Całkowita wartość zamówienia wynosi 81 milionów złotych.

– W ramach wyżej wymienionego kontraktu do dostawy w kolejnych partiach pozostało jeszcze 33 sztuki pojazdów – podał Autosan. Jak zapewniał rzeszowski urząd miasta, zakończenie dostaw planowane jest na pierwszy kwartał 2021 roku.

Źródło: Autosan, UM Rzeszowa

25-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)