REKLAMA
REKLAMA

Poseł Lewicy walczy o taksówkarzy!

Na skrzynkę mailową otrzymaliśmy stanowisko posła Lewicy Wiesława Buża, w sprawie objęcia branży taksówkarskiej wsparciem finansowym w ramach projektowanej tarczy antykryzysowej. – Brak pomocy finansowej skutkować będzie bankructwem tysięcy polskich przedsiębiorców, którzy zajmują się zarobkowym przewozem osób taksówką – podkreśla poseł Buż. 

W dniu dzisiejszym w największych Polskich miastach odbył się ogólnopolski protest taksówkarzy w sprawie objęcia branży taksówkarskiej wsparciem finansowym w ramach projektowanej tarczy antykryzysowej.

Wiesław Buż / archiwum prywatne

Klub Parlamentarny Lewicy złożył poprawki do projektu ustawy w sprawie przeciwdziałania skutkom Covid-19 uwzględniając w nim działalność taksówek osobowych (PDK 49.32.Z). Niestety poprawki te zostały odrzucone przez PIS!

Senat będzie obradował dzisiaj nad poprawkami do tego projektu i mam nadzieję, że po odrzuceniu poprawek przez posłów PiS za sprawą senatorów Lewicy ponownie wróci on do Sejmu i zostanie poddany pod głosowanie.

Osobiście złożyłem interpelację w tej sprawie do Prezesa Rady Ministrów z zapytaniem m.in.:

Czy Rząd wdroży, a jeśli tak, to w jakiej formie pomoc finansową dla taksówkarzy?
Czy składki ZUS i podatki w tej branży zostaną zamrożone lub pokryte przez państwo?
Czy jest w planach zastosowanie bezzwrotnych pożyczek dla tej branży?

Brak pomocy finansowej skutkować będzie bankructwem tysięcy polskich przedsiębiorców, którzy zajmują się zarobkowym przewozem osób taksówką.

Wiesław Buż
poseł na Sejm RP

Zdjęcie poglądowe

25-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)