REKLAMA
REKLAMA

Awantura na granicy

W niedziele (12.07) na przejściu pieszym w Medyce na kierunku wyjściowym z RP, doszło do naruszenia prawa. Młody mężczyzna podczas kontroli granicznej zachowywał się agresywnie wobec funkcjonariuszy Straży Granicznej. Teraz czeka go sprawa karna.

22-letni Polak opuszczający Polskę przez przejście piesze w Medyce nie reagował na wszelkie próby przywołanie go porządku i w pewnym momencie zaatakował funkcjonariuszkę SG, która wykonywała czynności służbowe. Mężczyznę natychmiast obezwładniono, używając środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, chwytów obezwładniających oraz kajdanek. W trakcie zajścia młody mężczyzna używał słów niecenzuralnych i powszechnie uważanych za obraźliwe.

Zatrzymany odpowie za znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Za każdy z tych czynów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

BiOSG

14-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)