REKLAMA
REKLAMA

BAŻANÓWKA: Ekumeniczny Orszak Trzech Króli (ZDJĘCIA)

BAŻANÓWKA / PODKARPACIE. 6 stycznia 2020 roku po raz pierwszy w Bażanówce odbył się ekumeniczny Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Zorganizowany przez Radę Sołecką przy współudziale Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Bażanowsko–Jaćmierskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej i mieszkańców. Uczestnicy wydarzenia spotkali się na ulicy Wiejskiej, gdzie wspólnie z trzema mędrcami wyruszyli w kierunku Domu Strażaka do stajenki.

Uroczysty pochód otwierał Gwiazdor niosący orszakową gwiazdę. Towarzyszyli mu halabardziści z wojskiem Heroda i chórem aniołów, który zapewnił oprawę muzyczną. Podczas przemarszu odgrywane były Jasełka, akcja toczyła się na dworze Króla Heroda, w karczmie, a także w szopce betlejemskiej.

Orszak Trzech Króli zintegrował lokalną społeczność, zgromadził wielu mieszkańców naszej miejscowości i okolicznych wiosek. Wzięły w nim udział cale rodziny, od najmłodszych do najstarszych. Każdy uczestnik orszaku otrzymał bezpłatny śpiewnik oraz symboliczna papierową koronę. Po zakończeniu Orszaku w sali Domu Strażaka odbył się koncert kolęd, gdzie wspólnie z zespołem uczestnicy śpiewali piękne, polskie kolędy.

źródło: materiały nadesłane

14-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)