REKLAMA
REKLAMA

BAŻANÓWKA: Ekumeniczny Orszak Trzech Króli (ZDJĘCIA)

BAŻANÓWKA / PODKARPACIE. 6 stycznia 2020 roku po raz pierwszy w Bażanówce odbył się ekumeniczny Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Zorganizowany przez Radę Sołecką przy współudziale Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Bażanowsko–Jaćmierskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej i mieszkańców. Uczestnicy wydarzenia spotkali się na ulicy Wiejskiej, gdzie wspólnie z trzema mędrcami wyruszyli w kierunku Domu Strażaka do stajenki.

Uroczysty pochód otwierał Gwiazdor niosący orszakową gwiazdę. Towarzyszyli mu halabardziści z wojskiem Heroda i chórem aniołów, który zapewnił oprawę muzyczną. Podczas przemarszu odgrywane były Jasełka, akcja toczyła się na dworze Króla Heroda, w karczmie, a także w szopce betlejemskiej.

Orszak Trzech Króli zintegrował lokalną społeczność, zgromadził wielu mieszkańców naszej miejscowości i okolicznych wiosek. Wzięły w nim udział cale rodziny, od najmłodszych do najstarszych. Każdy uczestnik orszaku otrzymał bezpłatny śpiewnik oraz symboliczna papierową koronę. Po zakończeniu Orszaku w sali Domu Strażaka odbył się koncert kolęd, gdzie wspólnie z zespołem uczestnicy śpiewali piękne, polskie kolędy.

źródło: materiały nadesłane

14-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)