REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczna droga do szkoły z sanocką policją (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wrzesień to najlepszy okres, by przypomnieć uczniom wracającym po wakacjach do szkoły o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza tym najmłodszym. Pierwsze spotkania z policjantami w tym roku szkolnym, odbyły się z pierwszoklasistami w Szkole Podstawowej nr 2 w Sanoku.

„Bezpieczna droga do szkoły” – pod takim hasłem sanoccy policjanci, niemal przez cały miesiąc będą spotykali się z uczniami klas pierwszych. Funkcjonariusze podczas dzisiejszej wizyty w SP nr 2 w Sanoku, uczyli dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i ulicach. Mówili, z której strony drogi należy korzystać w przypadku braku chodnika oraz gdzie i kiedy można bezpiecznie przejść przez jezdnię na drugą stronę ulicy. Policjanci w trakcie spotkania podkreśli znaczenie elementów odblaskowych i omawiali, jaki mają wpływ na naszą widoczność na drodze.

Kolejna część lekcji bezpieczeństwa w ruchu drogowym odbyła się już przy pobliskim przejściu dla pieszych. Pod opieką nauczycieli i pod czujnym okiem policjanta Wydziału Ruchu Drogowego sanockiej policji najmłodsi sprawdzali w praktyce zdobytą wcześniej wiedzę na temat bezpiecznego przejścia na drugą stronę jezdni.

Lekcja z policjantem to dla najmłodszych uczniów ogromne przeżycie, dzieci bardzo aktywnie uczestniczą w takich spotkaniach, chętnie zabierają głos i dzielą się swoimi wrażeniami. Poprzez dobrą zabawę poznają elementarne zasady bezpieczeństwa. Na zakończenie takiej pogadanki każdy pierwszoklasista otrzymuje od policjanta element odblaskowy.

źródło: KPP Sanok

17-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)