REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczna droga do szkoły z sanocką policją (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wrzesień to najlepszy okres, by przypomnieć uczniom wracającym po wakacjach do szkoły o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza tym najmłodszym. Pierwsze spotkania z policjantami w tym roku szkolnym, odbyły się z pierwszoklasistami w Szkole Podstawowej nr 2 w Sanoku.

„Bezpieczna droga do szkoły” – pod takim hasłem sanoccy policjanci, niemal przez cały miesiąc będą spotykali się z uczniami klas pierwszych. Funkcjonariusze podczas dzisiejszej wizyty w SP nr 2 w Sanoku, uczyli dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i ulicach. Mówili, z której strony drogi należy korzystać w przypadku braku chodnika oraz gdzie i kiedy można bezpiecznie przejść przez jezdnię na drugą stronę ulicy. Policjanci w trakcie spotkania podkreśli znaczenie elementów odblaskowych i omawiali, jaki mają wpływ na naszą widoczność na drodze.

Kolejna część lekcji bezpieczeństwa w ruchu drogowym odbyła się już przy pobliskim przejściu dla pieszych. Pod opieką nauczycieli i pod czujnym okiem policjanta Wydziału Ruchu Drogowego sanockiej policji najmłodsi sprawdzali w praktyce zdobytą wcześniej wiedzę na temat bezpiecznego przejścia na drugą stronę jezdni.

Lekcja z policjantem to dla najmłodszych uczniów ogromne przeżycie, dzieci bardzo aktywnie uczestniczą w takich spotkaniach, chętnie zabierają głos i dzielą się swoimi wrażeniami. Poprzez dobrą zabawę poznają elementarne zasady bezpieczeństwa. Na zakończenie takiej pogadanki każdy pierwszoklasista otrzymuje od policjanta element odblaskowy.

źródło: KPP Sanok

17-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (3)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Dzieciaczki2020-09-17 10:53:18
0 0
Dzieciaczki uważajcie nie dotykajcie milicjantów bo za to idzie się siedzieć za naruszenie nietykalności milicjanta jest kara. Tylko szkoda że oni mogą bezzasadnie spałować kogo chcą a później mówią że nic się nie stało nawet mogą telefon sprawdzać korespondencję bezzasadnie
fox2020-09-17 11:09:47
0 0
policjanci z drugiego zdjęcia czy te zaparkowane samochody przy przejściu nie utrudniają wam widoczności ?
do fox2020-09-17 14:24:38
0 0
Samochody są zaparkowane prawidłowo. Jest to droga jednokierunkowa. A policjant napewno tłumaczył jak należy się zachować na przejściu jeżeli mamy ograniczoną widoczność.