REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: 147 km/h na motocyklu w obszarze zabudowanym

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Policjanci, już kolejny raz, przypominają, że w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W ostatnim czasie trzech kierujących, zatrzymanych przez funkcjonariuszy ruchu drogowego z ustrzyckiej komendy, straciło prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów. Jeden z kierujących w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 147 km/h.

Policjanci ustrzyckiej komendy cały czas dbają o bezpieczeństwo na drogach, kontrolują prędkość i stosują środki prawne za łamanie przepisów. W ciągu ostatniego weekendu zatrzymali kolejnych trzech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Pomiary prędkości wskazały ponad 100 km/h w miejscach, gdzie zgodnie z przepisami można jechać maksymalnie 50 km/h. Przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca motocykla zatrzymany w związku ze znacznym przekroczeniem dozwolonej prędkości. W obszarze obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 147 km/h. Dodatkowo okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania, a motocykl nie miał badań technicznych.

Przypominamy, że nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

foto: archiwum KWP Rzeszów

12-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)