REKLAMA
REKLAMA

Rozgoryczeni przedsiębiorcy strajkowali w centrum Warszawy (VIDEO)

Rozgoryczeni przedsiębiorcy strajkowali w centrum Warszawy (VIDEO)

WARSZAWA. 7 maja w Warszawie odbył się strajk przedsiębiorców. Zrezygnowani właściciele firm opowiadali dziennikarzom o trudach prowadzenia biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Reportaż przygotowała redakcja WPROST. Zatytułowała go: „Pogrzeb przedsiębiorców w centrum Warszawy”.

7 maja w centrum Warszawy odbył się strajk przedsiębiorców. Trwał kilka godzin. Właściciele firm domagali się odmrożenia gospodarki i wdrożenia realnej pomocy dla polskich przedsiębiorstw.

Z rozgoryczeniem i rezygnacją mówili o aktualnej kondycji ich biznesów. Zaznaczali, że ratowane miejsca pracy, to zasługa heroicznej walki przedsiębiorców. Oceniali również narzędzia pomocowe wdrożone przez rządzących w ramach Tarczy Antykryzysowej. Zdaniem wielu są one niewystarczające. Padały również hasła o uzyskaniu „odszkodowań za działania rządu”.

Organizatorzy informowali, że na miejscu pojawili się politycy. Wśród nich byli posłowie Janusz Korwin-Mikke i Grzegorz Braun z Konfederacji. Jednym z liderów strajku był Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta, który między innymi podczas debaty prezydenckiej w TVP, ale i podczas samego strajku głośno postulował tezy związane ze wsparciem przedsiębiorców.

Reportaż z przebiegu strajku przygotowała redakcji WPROST. Zapraszamy do oglądania.

screen z filmu: „Strajk przedsiębiorców w centrum Warszawy” – Youtube.com / WPROST

źródło: Red., Polsat News, Youtube.com / WPROST

12-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)