REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: GOPR i LPR w akcji!

Miniony tydzień był pracowity dla ratowników Bieszczadzkiej Grupy GOPR oraz załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

W czwartek 20.08. w godzinach popołudniowych Ratownicy ze Stacji Ratunkowej w Ustrzykach Górnych zostali zadysponowani na żółty szlak prowadzący z Mucznego na Bukowe Berdo do turystyki z urazem stawu skokowego. Po zwiezieniu poszkodowana własnym transportem udała się do szpitala.

Wracając już z Mucznego, Ratownicy zostali wezwani do kolejnej poszkodowanej – tym razem na szlak na Połoninie Wetlińskiej. Podobnie jak w pierwszym przypadku tak i tu po zaopatrzeniu i zwiezieniu, poszkodowana własnym transportem udała się do szpitala.

W tym samym czasie przyszło trzecie zgłoszenie – do młodej kobiety na Przełęczy Goprowców, która kilka razy zasłabła. Ponieważ Ratownicy z Ustrzyk Górnych w tym czasie udzielali pomocy turystce na Połoninie Wetlińskiej, zadysponowano helikopter Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wraz z Ratownikiem Pokładowym GOPR. Po zaopatrzeniu poszkodowana została przetransportowana do szpitala.

Dziękujemy załodze Ratownika 10 za współpracę!

źródło: GOPR Bieszczady/fb

23-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)