REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Nietrzeźwy 16-latek na motorowerze

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Pomimo wielokrotnie kierowanych przez policję apeli, wciąż na naszych drogach nie brakuje kierowców, którzy jeżdżą pod wpływem alkoholu. Blisko 0.5 promila w organizmie miał 16-latek, wobec którego policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję. Nastolatek kierował motorowerem. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

W środę, policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 16-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego, prawdopodobnie jeździ motorowerem pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 0,5 promila. Funkcjonariusze ustalili również, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mało tego, przewoził nietrzeźwego pasażera. Ponadto motorower nie posiadał aktualnych badań technicznych. O dalszym losie nastolatka zadecyduje sąd rodzinny.

Osoby, które zdecydują się na jazdę po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba! Nie pozostawajmy obojętni również wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta – poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

zdjęcie poglądowe

18-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)