REKLAMA
REKLAMA

BRZOZÓW: Majsterkował przy radiowozie. Wandal zatrzymany

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjant wydziału kryminalnego brzozowskiej komendy, w czasie wolnym od służby, zatrzymał mężczyznę, który podejrzanie zachowywał się przy radiowozie. Jak się później okazało, 32-latek nożem uszkodził jedną oponę i zamierzał przeciąć drugą. Wandal został zatrzymany. Teraz odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu, na parkingu przy ul. Plac Grunwaldzki w Brzozowie. Policjanci patrolowo-interwencyjni zaparkowali na wyznaczonym miejscu swój radiowóz i udali się na patrolowanie miasta. Funkcjonariusz wydziału kryminalnego brzozowskiej komendy, który był w czasie wolnym od służby, przechodził w pobliżu zaparkowanego radiowozu. W pewnym momencie zwrócił uwagę na mężczyznę, który majsterkował coś przy lewym tylnym kole policyjnego samochodu. Policjant podejrzewał, że mężczyzna prawdopodobnie przebija opony w radiowozie. Gdy zaczął się on zbliżać do przedniego koła, funkcjonariusz krzyknął. Wandal w pośpiechu uciekł w kierunku ul. Bielawskiego. Policjant zgłosił sytuację dyżurnemu i rozpoczął poszukiwania wandala.

Już chwilę później, 32-letni mieszkaniec Brzozowa znalazł się w rękach funkcjonariusza, który doprowadził mężczyznę do radiowozu i przekazał patrolowi. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 32-latka ponad promil alkoholu. Okazało się, że zatrzymany przy pomocy rozkładanego noża, przebił oponę przy zaworze, powodując jej uszkodzenie i częściową utratę powietrza. 32-latek zamierzał uszkodzić kolejne opony, jednak interwencja funkcjonariusza wydziału kryminalnego pokrzyżowała jego plany. Teraz 32-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

To już kolejny raz, gdy policjant kryminalny, w czasie wolnym od służby, zareagował na łamanie prawa. Ten sam funkcjonariusz, dwa lata temu, zatrzymał sprawcę rozboju.

foto: archiwum redakcji

KPP Brzozów

23-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)