REKLAMA
REKLAMA

Czy PiS gnębi Sanok? Kandydat na prezydenta o niszczeniu samorządów (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Rafał Trzaskowski, nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski, podczas swojej pierwszej dużej konferencji prasowej po ogłoszeniu jego startu w wyborach, wspomniał o Sanoku. – Samorządy są niszczone nie tylko w Warszawie, ale są niszczone wszędzie, i w Sanoku, i w Pucku – mówił Rafał Trzaskowski.

W ostatnich dniach Koalicja Obywatelska ogłosiła zmianę swojego kandydata na urząd Prezydenta RP. Małgorzatę Kidawę-Błońską zastąpił prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Podczas swojej pierwszej konferencji prasowej po ogłoszeniu jego startu w wyborach, odpowiadając na pytanie dziennikarza, nawiązał do samorządów, wymienił między innymi Sanok, mówiąc, że samorządy są dzisiaj niszczone przez PiS.

PiS traktuje samorządy jako wroga numer jeden. I będzie chciał te samorządy niszczyć. Dla mnie Warszawa jest ważna, ale jeszcze ważniejsza jest cała Polska. Te samorządy są niszczone nie tylko w Warszawie, ale są niszczone wszędzie, i w Sanoku, i w Pucku. Wszędzie tam, gdzie władza chce spolitycyzować to co się dzisiaj dzieje, gdzie chce przejąć władzę niezależną – powiedział Rafał Trzaskowski.

Można przypuszczać, że Rafałowi Trzaskowskiemu nie chodziło o starostwo powiatowe, gdyż powiat rządzony jest przez Stanisława Chęcia, Przewodniczącego Komitetu Terenowego PiS w mieście Sanoku.

Było to zatem najprawdopodobniej odniesienie do samorządu miejskiego. Co na to urzędnicy? Czy w magistracie faktycznie odczuwa się „niszczenie” przez partię rządzącą? Prześlemy pytania w tej sprawie.

Konferencja prasowa. Rozpoczęcie od opisywanego fragmentu

źródło: Youtube.com / Platforma Obywatelska

Podczas niedzielnej konferencji prasowej nowy kandydat na prezydenta złożył również pierwsze wyborcze obietnice. Zapowiedział przerzucenie pieniędzy dla szpitali, z puli przekazanej niedawno dla TVP. 

Zadeklarował, że pierwszą inicjatywą ustawodawczą będzie projekt ustawy o zwiększeniu finansowania służby zdrowia do 6 % PKB.

Grafika poglądowa

źródło: Red., Youtube.com „Konferencja prasowa Rafała Trzaskowskiego #Trzaskowski2020” / Platforma Obywatelska

foto nagłówek: grafika poglądowa / Red., flickr.com – Platforma Obywatelska RP, UM Sanok

19-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)