REKLAMA
REKLAMA

Czy PiS gnębi Sanok? Kandydat na prezydenta o niszczeniu samorządów (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Rafał Trzaskowski, nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski, podczas swojej pierwszej dużej konferencji prasowej po ogłoszeniu jego startu w wyborach, wspomniał o Sanoku. – Samorządy są niszczone nie tylko w Warszawie, ale są niszczone wszędzie, i w Sanoku, i w Pucku – mówił Rafał Trzaskowski.

W ostatnich dniach Koalicja Obywatelska ogłosiła zmianę swojego kandydata na urząd Prezydenta RP. Małgorzatę Kidawę-Błońską zastąpił prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Podczas swojej pierwszej konferencji prasowej po ogłoszeniu jego startu w wyborach, odpowiadając na pytanie dziennikarza, nawiązał do samorządów, wymienił między innymi Sanok, mówiąc, że samorządy są dzisiaj niszczone przez PiS.

PiS traktuje samorządy jako wroga numer jeden. I będzie chciał te samorządy niszczyć. Dla mnie Warszawa jest ważna, ale jeszcze ważniejsza jest cała Polska. Te samorządy są niszczone nie tylko w Warszawie, ale są niszczone wszędzie, i w Sanoku, i w Pucku. Wszędzie tam, gdzie władza chce spolitycyzować to co się dzisiaj dzieje, gdzie chce przejąć władzę niezależną – powiedział Rafał Trzaskowski.

Można przypuszczać, że Rafałowi Trzaskowskiemu nie chodziło o starostwo powiatowe, gdyż powiat rządzony jest przez Stanisława Chęcia, Przewodniczącego Komitetu Terenowego PiS w mieście Sanoku.

Było to zatem najprawdopodobniej odniesienie do samorządu miejskiego. Co na to urzędnicy? Czy w magistracie faktycznie odczuwa się „niszczenie” przez partię rządzącą? Prześlemy pytania w tej sprawie.

Konferencja prasowa. Rozpoczęcie od opisywanego fragmentu

źródło: Youtube.com / Platforma Obywatelska

Podczas niedzielnej konferencji prasowej nowy kandydat na prezydenta złożył również pierwsze wyborcze obietnice. Zapowiedział przerzucenie pieniędzy dla szpitali, z puli przekazanej niedawno dla TVP. 

Zadeklarował, że pierwszą inicjatywą ustawodawczą będzie projekt ustawy o zwiększeniu finansowania służby zdrowia do 6 % PKB.

Grafika poglądowa

źródło: Red., Youtube.com „Konferencja prasowa Rafała Trzaskowskiego #Trzaskowski2020” / Platforma Obywatelska

foto nagłówek: grafika poglądowa / Red., flickr.com – Platforma Obywatelska RP, UM Sanok

19-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)