REKLAMA
REKLAMA

Czy w Polsce powinien zostać wprowadzony pełny lockdown? (ANKIETA)

SANOK / PODKARPACIE. W najbliższych dniach okaże się, na jakie kolejne kroki zdecydują się rządzący w ramach walki z pandemią koronawirusa. Ogólnopolskie media publikują dzisiaj opinie ekspertów, którzy starają się przewidzieć strategię premiera Mateusza Morawieckiego i jego doradców. Coraz głośniej mówi się o pełnym lockdownie, którego możliwość wprowadzenia była już omawiana przez szefa rządu. Jak jest twoje zdanie na ten temat? Czy w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa, w Polsce powinien zostać wprowadzony pełny lockdown? Zapraszamy do udziału w ANKIECIE. 

Dzisiaj w kraju odnotowano ponad 21 tys. nowych zakażeń COVID-19. Zmarły 173 osoby. W ciągu doby ozdrowiało lub zwolniono z izolacji ponad 10 tys. osób. Choć liczba wykrytych zachorowań jest niższa niż w ostatnich dniach, to wcale nie musi to oznaczać rozpoczęcia dobrej tendencji, a może mieć po prostu związek z mniejszą liczbą wykonanych testów.

zdjęcia poglądowe (2)

Jakby nie analizować tych liczb, jedno jest pewne. Ostatnie dwa tygodnie to seria niepokojących rekordów. Rząd reagował już choćby poprzez wprowadzenie w całym kraju czerwonej strefy, czy poprzez zmianę trybu nauki w szkołach i zamrożenie niektórych branż. Sytuacja jest jednak na tyle poważna, że niektórzy eksperci mówią o możliwości wprowadzenia pełnego lockdownu już w najbliższych dniach. Wszystko po to, aby wyhamować szalejącą pandemię.

Już we wtorek zobaczymy, w jakim miejscu jesteśmy, jeżeli chodzi o dobową liczbę zakażeń. Potem jest święto, w środę 11 listopada, więc bardzo ważny będzie także wskaźnik z piątku. Wtedy będziemy mieli już w zasadzie jasność, w jaką stronę zmierzamy – prognozuje dla RMF FM dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

Medyk wyraził nadzieję, że wprowadzone obostrzenia przyniosą efekt i nie zaistnieje konieczność wprowadzenia dramatycznych restrykcji.

Na dziś jednak scenariusz narodowej kwarantanny jest bardziej prawdopodobny niż to, że jej unikniemy. Moim zdaniem w stosunku 60 do 40 – powiedział reporterom RMF FM dr Sutkowski.

grafika poglądowa

Jakie jest Twoje zdanie na temat ewentualnego lockdownu?

Weź udział w ANKIECIE poniżej oraz w poście na Facebooku

źródło: Red., RMF FM

Czy w Polsce powinien zostać wprowadzony pełny LOCKDOWN?


TAK
NIE
NIE WIEM
Już głosowałeś w tej ankiecie. Zobacz wyniki głosowania.
Pokaż wyniki głosowania.
TAK (2)
NIE (15)
NIE WIEM (2)
Zagłosuj.
09-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)