REKLAMA
REKLAMA

REGION. Śmiertelny wypadek w gęstej mgle. Nie żyje 51-letnia kierująca (ZDJĘCIA)

ŁĄKA / POWIAT RZESZOWSKI / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek (9 listopada br.) rano w Łące. Kierująca nissanem na łuku drogi prawdopodobnie straciła panowanie nad samochodem, zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzyła się citroenem. Poważnie ranna została kierująca nissanem. Kobieta trafiła do szpitala.

124286195_5052454421438843_9080963228689075017_ofoto (4): Ochotnicza Straż Pożarna Łąka

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 9 listopada około godziny 7:00 w Łące. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierująca nissanem, 51-letnia kobieta, jadąc w kierunku Trzebowniska, na łuku drogi w prawo straciła panowanie nad samochodem i zjechała na przeciwny pas ruchu. Tam zderzyła się z jadącym z naprzeciwka citroenem.

W wyniku zderzenia, 51-letnia mieszkanka gminy Trzebowniska została poważnie ranna, przewieziono ją do szpitala. 29-letni kierowca citroena, w chwili zdarzenia, był trzeźwy. Pracujący na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia szczegółowych okoliczności wypadku.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Spadająca temperatura, pojawiająca się mgła, liście zalęgające na drogach – powodują, że jest ślisko. Policjanci przypominają, aby w tych coraz trudniejszych warunkach, jeździć wolniej – dostosowując prędkość do warunków panujących na drogach.

Wcześniej zapadający zmierzch, czy utrzymująca się rano szarówka, sprawiają również, że inni uczestnicy ruchu są słabiej widoczni. Ograniczenie prędkości, nawet poniżej dopuszczalnej znakami i obowiązującymi przepisami, daje kierującemu więcej czasu na reakcję i pozwoli uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji. Warto już również zadbać o wymianę opon na zimowe.

AKTUALIZACJA 12:20:

Policja z Rzeszowa podaje tragiczną wiadomość. Mimo wysiłku lekarzy, nie udało się uratować życia 51-letniej kobiety. Zmarła ona w szpitalu.

foto: Karol / czytelnik Rzeszów24.pl  

źródło: KMP w Rzeszowie, Ochotnicza Straż Pożarna Łąka

09-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)